reklam
reklam

Ekonomi inovasyonla harekete geçecek » Balkan Günlüğü GazetesiBalkan Günlüğü Gazetesi

Ekonomi inovasyonla harekete geçecekSon Güncelleme :

21 Mart 2013 - 22:00

5.625 okuma


Ekonomiİzmir’deki firmaların gündemine inovasyonu sokmak amacı ile İzmir Genç İş Adamları Derneği üniversiteler ve meslek kuruşlarının katkıları ile harekete geçti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H.MERKEZİ/Balkan Günlüğü

Rekabetin vazgeçilmez koşulu haline gelen inovasyonun İzmirli firmalarca içselleşmesi ve şirket vizyonlarının parçası haline gelmesi amacı ile bu yıl ilki düzenlenecek İzmir İnovasyon Ödülleri’ne başvurular devam ediyor. İzmir Genç İş Adamları Derneği’nin (İGİD); Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, EBSO (Ege Bölgesi Sanayi Odası) Ege Üniversitesi, ESİDEF (Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İş Adamları Federasyonu) Gediz Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, KOSGEB, Mazhar Zorlu Holding ve Brightwell Holding ‘in destek ve katılımı ile gerçekleştirdiği İzmir İnovasyon Ödülleri yarışması ürün ve süreç inovasyonu olarak iki ayrı dalda gerçekleşecek.  İnovasyonun büyük bütçeler gerektirdiği ve sadece büyük firmaları ilgilendiren kavram olduğu yanılgısının aksine özellikle KOBİ’lerin inovasyon odaklı olması gerektiğini ifade eden İGİD Başkanı Mehmet Timuroğlu, yarışma ile İzmirli KOBİ’lerin nezdinde bir farkındalık oluşturmak istediklerini belirtti.

İNOVATİFSEN VARSIN!

İzmir’deki sektör ve ölçek fark etmeksizin tüm firmaların inovatif ürün ve hizmetleri ile katılabileceği İzmir İnovasyon Ödülleri’nde dereceye girenlere ödülleri 17 Nisan tarihinde yapılacak törenle verilecek. İzmir İnovasyon Ödülleri’nin, İzmir’de inovasyon kavramının tanınırlığına katkı sağladığını kaydeden İGİD Başkanı Mehmet Timuroğlu; “ İzmirli KOBİ’ler ulusal ve uluslar arası boyutta rekabet gücü edinebilmek için inovasyon odaklı hareket etmeli. Maliyet, kalite, fiyat rekabetin temel unsurları ancak firmalar, rakiplerinden, ancak bunların yanı sıra inovatif ürün ve uygulamaları ile sıyrılabiliyor. İnovasyon büyük bütçeler gerektiren kavram değil. Yaptığınız işi, ürettiğiniz ürünü yeni fikirler ile geliştirmek için büyük maliyetlere katlanmak zorunluluğu yok. İnovasyon güçlü rekabetin temel unsuru haline geliyor. Vizyonunda inovasyon olmayan firmaların gelecekleri yüksek risk altında.” şeklinde konuştu.

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam

E-Gazete