Müjde! Hasret Bitti, Balkanlar Televizyonuna Kavuşuyor … - Balkan Günlüğü Gazetesi
Müjde! Hasret bitti, Balkanlar televizyonuna kavuşuyor …

Müjde! Hasret bitti, Balkanlar televizyonuna kavuşuyor …


Son Güncelleme :

28 Ocak 2021 - 22:17

229 okuma 111


 

TEK RUMELİ Televizyonu kısmetse 1 Şubat’ta tekrar yayında

TEK RUMELİ’DEYSEN MUTLUSUN..

Bu; Balkanların en çok izlenen Türk Televizyonu, Tek Rumeli Televizyonu’nun hikâyesi…

Tek ekran, tek ses, tek eğlence, tek adres… Kurulduğu günden beri anavatanın dört bir yanına, Rumeli’nin, Balkanların köşe bucağına, Avrupa’ya ve sesimizin ulaştığı her yere önce insan dedik, önce siz dedik ve sizin sesiniz olmak için gece gündüz çalıştık.
Tek Rumeli TV. Öncelikli Balkan coğrafyasına yönelik yayınları ile Balkan-Rumeli toplumunun yakından takip ettiği ve o bölgenin nabzını günü gününe tutan bir kanal. Aynı zamanda 7 balkan ülkesinde uydu ve kablo yayınları üzerinden en çok izlenen kanallar arasında yer almakta. Tek Rumeli TV, devletimizin balkan politikalarına ters düşmeyen yayın anlayışı ile o coğrafyayı adım adım gezip bölgenin kültürünü, yaşam biçimini, sosyal durumunu ekranlara yansıtarak Balkanlar ve Türkiye arasında adeta köprü vazifesi görmektedir.

TEK RUMELİ TELEVİZYONU

Osmanlı Devletini bir İmparatorluk haline getiren şüphesiz Rumeli’de gerçekleştirilen fetihlerdir. Bu dönemde Osmanlı Devleti açısından “güneşin doğduğu yer olan Balkanların” fethedilmesinin ne denli önemli olduğu imparatorluğa dönüşme sürecinde çok daha net anlaşılmıştır. Rumeli fethedilmiş ve Osmanlı İmparatorluğu etrafına büyük bir ışık saçmıştır.
Yüzyıl kadar önce örf, adet, gelenek ve göreneklerimizin bir uyum içinde yaşandığı, hoşgörü imparatorluğunun gölgesinde fırtınalar kopmuş, düzen dağılmış, yeniden sınırlar çizilerek topraklarımız bu günkü halini almıştır. Büyük acılar ve göçler sonucunda bir yarımız Evladı Fatiha’n dediğimiz topraklarımızda bir yarımız, ana babalarımız, kardeşlerimiz, akrabalarımız, çocuklarımız sınırın ötesinde anavatanda kalmıştır.

O vakitler yazılan mektuplar vardı, gelen giden akrabalar, konu komşularla gönderilen selamlar, hediyeler vardı. Oralara gitmek, oralardan gelmek zordu… Zaman geçti sarsıla sarsıla yerine oturmaya başlayan taşlarla birlikte Türk milleti tekrar uyanışa geçti. Birlik olmak, tek bayrağa gönül vermek andımız oldu. Özellikle Türkiye’nin birçok yerinde yaşayan Rumeli insanı birbirine kol kanat gerdi, güçlendi… Güçlendikçe bizlere yadigâr kalan topraklara borcunu birer birer ödemeye başladı. Bir şekilde yardım elini uzattı

Artık sınırları kaldırıyoruz… TEK RUMELİ TV olarak bu amaçla yola çıkıyoruz.

Var olan değerlerimizi sadece kendi içimizde yaşamak yerine bu kültür alışverişini hızlı ve doğru bir yolla harekete geçirmenin vakti geldiğine inandığımızdan, sadece Rumeli ya da Anavatan’da değil, dünyanın en uç noktasında bile var olan soydaşlarımızı kucaklayabilmek adına, belirlediğimiz ve asla ödün vermeyeceğimiz, dürüst ve tarafsız yayın ilkelerimizle yayındayız.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.