Son Dakika... Emniyet'in Hazırladığı Haritada çarpıcı Detay! Canlı Yayında Anlattı - Balkan Günlüğü Gazetesi


Son dakika… Emniyet’in hazırladığı haritada çarpıcı detay! Canlı yayında anlattı

CNN Türk canlı yayınında çok önemli bilgiler veren Nihat Uludağ, şunları anlattı: ”Emniyet görevlileri tarafından hazırlanmış özel bir harita bu …

Son dakika… Emniyet’in hazırladığı haritada çarpıcı detay! Canlı yayında anlattı


Son Güncelleme :

11 Mart 2021 - 0:30

490 okuma


CNN Türk canlı yayınında çok önemli bilgiler veren Nihat Uludağ, şunları anlattı:

”Emniyet görevlileri tarafından hazırlanmış özel bir harita bu. Afganistan, Pakistan ve İran… Uyuşturucunun şeytan üçgeni diyorlar buraya… Niye böyle diyorlar? Çünkü Afganistan merkezli uyuşturucular bu merkezde üretiliyor ve sonra da tüm dünyaya bu noktadan sevk ediliyor. Peki bu harita ne anlatıyor bize? Önceden bu uyuşturucular Türkiye üzerinden Avrupa’ya ve Balkanlar’a gönderiliyordu. Terörizmin finansmanında uyuşturucu çok önemli. Önceden Türkiye’nin üzerinden giden bu harita Türk güvenlik birimlerinin, Emniyet’in yoğun çalışması sonucu bu rota değişti. Rota kuzeybatıya doğru kaydı, uluslararası kartel, uyuşturucu ticaretini yapan kişiler.

Son dakika... Emniyet'in hazırladığı haritada çarpıcı detay! Canlı yayında anlattı

YENİ ROTA OLUŞTURDULAR

Şimdi yeni rota oluşturdular. Türkiye’nin alt ülkelerindeki kaotik durumdan faydalanıp buradan geçen yeni bir yeşil hat, yeni bir rota oluştu. Bu, eroin hattı için geçerli. Dünyada üretilen uyuşturucu yerlerine göre yeni bir hal alıyor bu harita. Bu eroinle ilgili harita diğer uyuşturucuların üretildiği yere göre de değişiyor.

Son dakika... Emniyet'in hazırladığı haritada çarpıcı detay! Canlı yayında anlattı

KOKAİN HARİTASI

Bu da kokain haritası… Nerede kokain üretim yeri. Güney Amerika ülkeleri. burada üretilen uyuşturucular yine böyle Akdeniz yolu üzerinden Türkiye’ye geliyor ve Türkiye’den nereye gidiyor? Arap ülkelerine, alt bölgedeki diğer ülkelere… Mavi olan eski rota, sarı olan yeni rota.. Türk güvenlik birimleri bu haritayı özellikle takip ediyor.

Son dakika... Emniyet'in hazırladığı haritada çarpıcı detay! Canlı yayında anlattı

Polisimiz, emniyetimiz, uyuşturucu kartelini adım adım takip ediyor. Bu örgütlerin haritasını bileceksiniz ki bu örgütlere yönelik operasyon geliştireceksiniz. Çok önemli, geçtiğimiz günlerde Ambarlı’da, Gebze’de çok önemli çok büyÜk yakalamalar yapıldı. Bu kokain hattı için geçerliydi.

Son dakika... Emniyet'in hazırladığı haritada çarpıcı detay! Canlı yayında anlattı

SENTETİK UYUŞTURUCU HARİTASI

Diğer uyuşturucu hatları da var. Sentetik uyuşturucular. Bu da sentetik uyuşturucu haritası. Hap görünümlü, gençleri kandırmaya yönelik, gençlerin en çok ağına düşürüldüğü nokta burası. Üretim yeri neresi biliyor musunuz? Belçika, Hollanda ve Balkan ülkelerinde üretiliyor, direkt Türkiye’ye geliyordu. Havalimanlarındaki risk, polisin yaptığı çalışmalarla bu hat bitti. Türkiye’nin alt tarafındaki ülkeler üzerinden dünyaya dağılıyor. Terör örgütlerinin finansmanında kullanılan bu.. PKK terör örgütü var, DEAŞ terör örgütü var. Bu anlamda güvenlik göçlerinin yaptığı çalışmalar çok önemli…”

Milliyet

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.