EGİAD Sürdürülebilirlik Rotasıyla Maratonİzmir'de Koştu - Balkan Günlüğü Gazetesi


EGİAD sürdürülebilirlik rotasıyla Maratonİzmir’de koştu

İş dünyasının sürdürülebilir kalkınma konusundaki farkındalığını ve etkisini artırmak amacıyla BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde …

EGİAD sürdürülebilirlik rotasıyla Maratonİzmir’de koştu


Son Güncelleme :

12 Nisan 2021 - 17:00

104 okuma


İş dünyasının sürdürülebilir kalkınma konusundaki farkındalığını ve etkisini artırmak amacıyla BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde hareket eden Ege Genç iş İnsanları Derneği (EGİAD), bu kez “Sürdürülebilirlik” temasıyla İzmir Maratonunda koştu. Bin 250 sporcunun yanında EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetim kurulunun da katıldığı koşuda, “Sürdürebilir bir dünya için koşuyoruz” teması vurgulandı.

Ege Genç iş İnsanları Derneği (EGİAD) Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını tüzüğüne alarak bu alandaki faaliyetlerini resmileştiren EGİAD üyeleri, İzmir Maratonuna katıldı. Daha önceki dönemlerde de dünyada sivil toplum kuruluşlarını desteklemek amacıyla kullanılan, bir kaynak geliştirme metodu olan Runatolia Maratonuna katılarak derece alan EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, EGİAD Başkan Vekili Cem Demirci, Yönetim Kurulu Üyesi Müge Şahin, EGİAD Yayın Takımı Üyesi Hakan Barbak, EGİAD Geçmiş Dönem Başkanı Aydın Buğra İlter, Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkan Vekili Feyzi Kaya, EGİAD Üyeleri Alper Tutak, Özer Öztürk, Barış Kaptanoğlu ve Onur Kanıer bu kez sürdürülebilirlik rotası için ter döktü.

Çevreci misyonunun ödüle de yansıtıldığı yarışta yer alan EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, BM Sürdürülebilirliğini içeren 17 maddenin Maratonİzmir’de kilometre taşı olarak kullanılmasının büyük anlam taşıdığını belirterek, “Birleşmiş Milletler’in uluslararası kalkınma hedefleri için koştuk. Maratonİzmir, kentimizin en önemli markalarından biri oldu. Kalitesiyle dünyadaki sayılı maratonlar arasına girecek olan İzmir Maratonu’nda yer almak gurur verici. Biz de EGİAD olarak önemli bir hedef için koştuk. Sürdürülebilirlik temasıyla gerçekleşmiş olması çok anlamlıydı. EGİAD olarak bu dönem sürdürülebilirliği rotamız yaptık. Amacımız; çevreye zarar vermeden, toplumumuzu refaha kavuşturacak ekonomik büyümeye odaklamak ve ayrıca sosyal gelişimi sağlamak. Sağlık, hayat ve eğitim kalitesinin yükselmesi için sürdürülebilirlik kavramının önemli olduğunu düşünüyoruz. Sosyal gelişimi destekleyerek daha yaşanabilir bir Dünya hedefine ulaşabiliriz. Üyemiz Alper Tutak’ın derece alması hepimizi gururlandırdı” dedi. – İZMİR

EGİAD sürdürülebilirlik rotasıyla Maratonİzmir'de koştu

EGİAD sürdürülebilirlik rotasıyla Maratonİzmir'de koştu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haberler.com

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.