Son Dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik Belgeleri Bir Bir Gösterdi! Canlı Yayında Ifşa Etti - Balkan Günlüğü Gazetesi


Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik belgeleri bir bir gösterdi! Canlı yayında ifşa etti

Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları: DİYARBAKIR ANNELERİ Diyarbakır annelerinden 24 aile evladına kavuştu. 595. gününe girildi. Bu dünya …

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik belgeleri bir bir gösterdi! Canlı yayında ifşa etti


Son Güncelleme :

20 Nisan 2021 - 6:30

153 okuma


Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları:

DİYARBAKIR ANNELERİ

Diyarbakır annelerinden 24 aile evladına kavuştu. 595. gününe girildi. Bu dünya tarihinde annelerin evlatlarına kavuşması için yaptıkları en uzun nöbettir. Bütün annelerin evlatlarına bir an evvel kavuşmasını ümit ediyoruz. Bize gönderdikleri tüm selamları mesajları alıyoruz, yakından takip ediyoruz.

EMEKLİ AMİRALLERİN BİLDİRİSİ

Emekli amiraller tarafından yayınlanan siyasete geçmişteki kötü girişimleri hatırlatan bir bildiri olduğunu geçen hafta size anlatmıştım. Yargının devreye girmesinden dolayı konuya girmemiştim. Bu süreç içerisinde AK Parti‘yi ima eden Kılıçdaroğlu’ndan ve bazı CHP’li arkadaşlardan kabul edemeyeceğimiz iddialar oldu. Bu metnin değiştirilmesinde ya da gece yayınlanmasında iktidarın sorumlu olduğu yönünde açıklama yaptılar. Baştan aşağı yanlıştır. Eğer bu bildiri değiştirildiyse ya da gece yayınlanması konusunda müdahale olduysa, niçin gece yayınlanır, yayınlanmaz bazı emekli amiraller açıklama yapmaya çalıştı? Eğer gece yayınlanması konusunda bir provokasyon varsa bunu o gece yayınlanır yayınlanmaz, “Ben bu bildirinin arkasındayım” tweeti atan amirallere soracaklar. Bizim eleştirimize karşı “gece uykulu olarak okumuşlar, sabah anlarlar” diye saygısızlık yaparak sahip çıktılar. Kılıçdaroğlu’nda bilgi varsa içeriğine kim müdahale etmiş? Bu son derece yanlış bir iştir, bizim iktidarımızın suçlanması bu eylemi örtmek için bu suçlamalara girişmektedir. Ayrıca bu değiştirildiği bilgisi kim tarafından Kılıçdaroğlu’na gelmiştir. Hemen sahiplenenlerin niye buna sahiplendiği onlara sorulması gereken bir iştir.

DENDİAS’IN ANKARA ZİYARETİ

İstikşafi görüşmelerin kesilmesine neden olan Yunan tarafıydı. Yunanistan Dışişleri Bakanı, Atina’ya konuşmak için gelmiş. Son derece bağnaz şekilde milletimizi itham etmesi diplomasi tarihine yakışıksız olarak girecektir. Son sözü yine Dendias’a geldi yine aynı şeye devam etti. Müzakereye gelmiş ama müzakereyi sabote etmiş olarak kayıtlara geçmiş oldu. Bütün dünya da bu tavrı görmüş oldu. Dünya ayrıca müzakere isteyen pozitif taraf kim bunu da görmüş oldu. Müzakere isteyen taraf kim, müzakere istemeyen kimlerdir diye. Benim ülkem kendi egemenliğini korumaya muktedirdir. Bu sorunların neden çözülemediği anlaşıldı. Dışişleri Bakanımız gereken cevabı vermiştir. Müzakere sürecini akıllı bir dille biz sürdürmeye hazır olduğumuzu söylüyoruz. Yunanistan Dışişleri Bakanının yaptığı konuşma Yunan iç siyasetine oynamak şeklinde bir krizi göstermektedir. Cumhurbaşkanımız sık sık Avrupalı liderlere, Yunanistan’ın mülteciler konusundaki insanlık dışı tutumunu hatırlatıyor. İlk defa bir bakanın, ülkesinin egemenliğinden bahsederken ülkesinden değil AB’den bahsettiğini gördük

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik belgeleri bir bir gösterdi! Canlı yayında ifşa etti

YUNANİSTAN’IN GÖÇLEMLERE TAVRI

Mülteci botuna yaklaştıktan sonra Yunanistan sahil güvenlik unsuru, mültecilerin üstüne yakmak için benzin döküyor. AB ülkesi bir üyenin yaptığı zalim davranışı durduran milletimizin asil evlatları sahil güvenlik güçlerimizdir. Kalabalık olan mülteci botunu şişlendiğiniz zaman hayatta kalma imkanı vardır. Yunanistan sahil güvenlik unsurları resmen benzin dökerek, yakmaya çalışarak bir katliama imza atmaya çalışıyor. Siz demokrasinizi önce Akdeniz sularından kurtarın. Böyle bir şey olabilir mi? İnsanların üzerine benzin döküp yakıyorsunuz. İnsan hayatına saygı duysunlar. 41 göçmen Türkiye’nin sahil güvenlik unsurları tarafından kurtarılmıştır. AB sürekli olarak biz üyemizin arkasındayız diyor. Bu AB’nin sınırları içerisinde gerçekleşiyor. Buna ne diyorlar? İkinci Dünya Savaşı’ndan beri Avrupa’da böyle görüntüler görülmemiş. Vahşi eylemler gerçekleştirdiler. Uluslararası kurumlar ve AB maalesef susuyor. 

AFGANİSTAN’A DESTEK

İstanbul’da gerçekleşecek. Afganistan barış süreciyle ilgili daha önce Doha’da bir girişim yapıldı. Afganistan ve Taliban arasında bu görüşmeler gerçekleşecek. Türkiye bir kere daha dünya barışına destek olan bu katılımı düzenleyecektir.

RUSYA – UKRAYNA GERİLİMİ

Rusya’nın sınıra tahkimatı gerilimi artırdı. Bu gerilimin Rusya, Ukrayna ve AGİT arasındaki üçlü temas grubu çerçevesinde diplomasi yoluyla çözülmesini istiyoruz

İSRAİL’İN SALDIRILARI

Üzülerek söylüyoruz İsrail yine Gazze’ye saldırıda bulunmuştur. Batı Şeria’da Filistinli siyasetçileri tutukluyor, buna karşı batıdan güçlü bir ses çıkmıyor. Kınamaların İsrail’i etkilemediği ortaya çıktı.  Kuşkusuz Filistin’in yanındayız. Filistinli kardeşlerimizin hak ve hukukunu korumaya, bununla ilgili gereken tavırları almaya devam edeceğiz.

“SARIKLI AMİRAL” SORUŞTURMASI

O görüntüyü doğru ve meşru kabul etmiyoruz. Silahlı kuvvetlerin disiplini bizim için son derece önemlidir. 

SORU – CEVAP

Anayasa çalışmalarıyla ilgili akademisyen arkadaşlar çalışma hazırlıyorlar. Yeni bir anayasa demek ülkenin geleceğe dönük yeni bir yol haritasına sahip olmak demektir. Bu kapı millet adına açık tutulacaktır.

 

Milliyet

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.