Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Uluslararası Gençlik, ticaret ve Kültürel işbirliği projesi Londra ziyareti

4 Temmuz 2022 - 16:03

Advertisement

Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Uluslararası Gençlik, ticaret ve Kültürel işbirliği projesi Londra ziyareti

Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Uluslararası Gençlik, ticaret ve Kültürel işbirliği projesi  Londra ziyareti
Son Güncelleme :

14 Mart 2022 - 2:15

Balkan Stratejik Araştırma Merkezi (BASAM) 8-11 Mart tarihleri arasında İngiltere’nin Başkenti Londra’da uluslararası bir organizasyon dahilinde 4 günlük bir ziyaret gerçekleştirdi.

BASAM heyeti, İngiltere Projesi dahilinde önceden iletişim ve gazetecilik eğitimi almış genç arkadaşların uluslararası tecrübe ve istihdam yeteneklerinin artırılması, Türkiye ile İngiltere arasında ticari, kültürel, turizm alanlarında ortak çalışmalar yapılması, İngiltere’deki Türk ve akraba toplulukları (Balkanlardan gelen Arnavut, Boşnak, Bulgaristan, Batı Trakya) ile iletişimin sağlanması ve ortak projeler üretilmesi gibi konular işlenmiş ve bu konularda istişare toplantılar yaparak önemli çalışmalara imza attı.

BASAM’ın İngiltere Londra ziyareti kapsamında T.C. Londra Büyükelçiliği, Londra Başkonsolosluğu, Londra askeri ataşeliği, Londra ticari ataşeliği, MUSİAD Londra şubesi, Londra Yunus Emre Enstitüsü, Arnavut-Kosova İslam cemiyeti ziyaret edilerek karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

Proje kapsamında Londra Finans merkezi, British Müzesi, London Bridge, Big Ben, Buckingam Sarayı, Shakespeare Tiyatrosu, London Eye gibi yerlere kültürel geziler yapıldı.
Proje dahilinde BASAM heyetinde kurumun başkanı ve önceki dönem İzmir milletvekili Rifat Sait, BASAM Genel sekreteri ve Balkan Günlüğü gazetesi yazı işleri müdürü Sevilay Sait, Rumeli üniversitesi rektörü Veteriner Prof. Dr. Tamer Dodurka ve eşi veteriner Doktor Selime Dodurka, Emekli Binbaşı Doç.Dr. Emin Serin, İzmir şöförler odası başkan yardımcısı ve Ak Parti İzmir il yön.kur üyesi Erkan Özkan, Kandemir medya sahibi ve Radyo Televizyon yayıncıları meslek birliği RATEM Yönetim kurulu üyesi Hakan Kandemir ve proje danışman ve asistanı Sayın Sinem Onay yer aldılar.

BASAM heyeti, İngiltere’de Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın’a, Başkonsolos Utku Atahan’a, Ticaret müşaviri Tarık Sönmez, Askeri Ataşe Albay Ömür Candar, Yunus Emre Enstitüsü müdürü Mehmet Karakuş, MUSİAD Londra başkanı Mustafa Demir, işadamı Osman Cinik, Arnavut İslam cemiyeti başkanı Recep Bayraktar, Ak Parti İngiltere temsilcisi, önceki dönem Gençlik -spor bakan yardımcısı ve milletvekili Abdurrahim Boynukalın’a ziyaretlerde bulundu.

BASAM heyeti İngiltere’de bulunduğu zaman zarfında Londra’daki Sivil Toplum Kuruluşlarının önderleri ile bir araya geldi. Yunus Emre Enstitüsü Londra ofisinde gerçekleşen toplantıya; United Kingdom Kazak Derneği Başkanı Abdüsselam Savaş, Çanakkale Anma Platformu Sekreteri Ozlem Bedes, Çanakkale Anma Platformu Başkanı, British Turks Solidarity Platformu Chairperson’u ve Gallipoli & Dardanelles İnternational Yönetim Kurulu üyesi Servet Hassan, Luton Türk Eğitim ve Kültür Merkezi Bşk.Atilla Üstün, Umman Büyükelçiliği Kültür Ateşesi Jeni Myftari, Ingiltere Arnavut Müslümanlar Kültür Merkezi Başkanı Zymer Salihi, İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bşk. Rıdvan Hacıbedel, Pakistanlı işadamları, akademisyen Sebahattin Abdurrahman ile görüşmeler yaptılar.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Saffet ÜNAL 14/03/2022 / 13:17 Cevapla

Türk dünyası için hayırlı olmasını diliyorum.