Türkiye Atina Büyükelçi'si Kerim Uras: "Selanik ve Atina pazarını hedef alın"Türkiye Atina Büyükelçi’si Kerim Uras: “Selanik ve Atina pazarını hedef alın”

Türkiye Atina Büyükelçi’si Kerim Uras: “Selanik ve Atina pazarını hedef alın”


Son Güncelleme :

14 Nisan 2016 - 11:05

165 okuma


Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen kahvaltıda iş adamlarıyla bir araya gelen Türkiye Atina Büyükelçi’si Kerim Uras, işadamlarına seslenerek: “Selanik ve Atina pazarlarını kendinize hedef alın. Atina’da varsanız Yunanistan’ın her yerinde varsınız demektir” diye konuştu.

Türkiye Atina Büyükelçi’si Kerim Uras ve Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda; ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren, Yönetim Kurulu Üyeleri, Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne Sanayiciler İşadamları Derneği Başkanı İsmet Açıkgöz ve çok sayıda iş adamıyla bir araya geldi.

Zıpkınkurt, Büyükelçi Uras’ı Edirne‘de görmekten her zaman mutluluk duyduklarını belirterek:” Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmaları hakkında bilgi vererek, Yunanistan ile yapılan kültürel ve ekonomik işbirliği çalışmaları ile projeleri hakkında bilgiler aktardı. Zıpkınkurt: “Yunanistan ile ticari ve kültürel ilişkilerimiz devam ediyor. Komşularımızla ekonomik ve kültürel iletişimin güçlenerek çoğalması, bölge iş adamlarının ve halkının birbirleriyle kaynaşması bizler için çok önemlidir.” dedi.

Edirne ekonomisi ve Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi veren Zıpkınkurt, teşvik kapsamında olmayan Edirne’nin yatırım almadığını belirterek: “ İlimiz istihdamına ve ekonomisine turizmin katkısı var” diye konuşan Zıpkınkurt, tarih ve kültür zengini olan Edirne’nin turizmini daha ilerilere taşımak için Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmalar yaptığını söyledi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Edirne’nin güzelliklerini ve özelliklerini yaşanması,yaşatılması ve turizm potansiyelini büyütmek, daha ilerilere taşımak için alternatif turizm alanları konusunda ve turizmi çeşitlendirme konularında çalışmalar ve projeler yürütüyoruz. Ancak tanıtım eksiğimiz var. Turizm ve Kültür Bakanlığı Antalya, Kuşadası gibi turizm şehirlerine yaptığı yurt dışı tanıtımlarını Edirne için de yapmasını istiyoruz.

Edirne’nin Balkanların giriş kapısı ve Türkiye’nin Yunanistan için önemli bir ülke olduğunu söyleyen Büyükelçi Uras, Yunanistan’ın ekonomik krizden kurtulamadığını belirterek:“Yunanistan yaşadığı ekonomik krizden kurtulamadı. Yunanistan ekonomik işbirliği için yeni pazarlar arıyor. Yunanistan için en iyi potansiyel pazar doğusunda ki Türkiye. Ülke pazarına girmek isteyen iş adamlarımıza her zaman yardıma hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Yunanistan’da dört Büyükelçiliği’miz, dört Başkonolosluğu’muz var ve hepsinin de netwörkleri çok geniş. Yunanistan ile iş yapmak isteyen iş adamalarına yardıma hazırlar. Selanik ve Atina pazarlarını hedefleyin” dedi.

Büyükelçi Uras, badem ezmesinin Yunanistan’da çok beğenildiğini söyleyerek, Edirne’nin doğal yerel ürünleri ve tatlarının pazarlanabileceği bir pazar oluşturulabileceğinin altını çizdi ve fuarları değerlendirebilirsiniz dedi.

Edirne’nin ticari hayatını temsil edenlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Büyükelçi Uras, “Bu birlikteliği sağladığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.