Hakkımızda - Balkan Günlüğü Gazetesi

19 Nisan 2024 - 11:20

Hakkımızda

pastedGraphic.png

BALKAN GÜNLÜĞÜ GAZETESİ 

Balkan Günlüğü gazetesi, T.C. Başkanlık İletişim Başkanlığı ve Basın İlan Kurumu’na kayıtlı bir gazetedir. Gazetemizin Balkan Haber Ajansı (BHA) isminde bir haber ajansı vardır. İlk olarak 23 Aralık 2007 yılında yayın hayatına başlayan Balkan Günlüğü gazetesi, hedef kitlesi ve konsepti itibariyle Türkiye’deki ilk gazetedir. Hedef okuyucu kitlesi, Türkiye genelindeki 18 milyon civarındaki Balkan-Rumeli göçmeni ile Balkan ülkelerinde yaşayan 10 milyon soydaşımızı kapsamaktadır. Gazetemiz 2007 yılından beri her hafta düzenli olarak ( aralıksız ) yayınlanmaktadır. 

Gazetemiz ofset baskı olarak 4 sayfası renkli 8 sayfası siyah-beyaz olmak üzere toplam 12 sayfadır. Boyutlarımız Türkiye’deki diğer gazeteler gibi ulusal klasik normal gazete boyutları olan 30,9×52,5 cm’dir. 

Gazetemiz Sarnıç, Gaziemir-İzmir’deki İhlas (Türkiye) Gazete matbaasında basılmaktadır. 

Gazetemizi  https://balkangunlugu.com.tr/e-gazete/ link adresinden Dijital ’de (e-Gazete) okuyabilirsiniz.

7 BALKAN ÜLKESİ’NDE DAĞITILIYOR

Ulusal ve uluslararası yayın yapan gazetemizin düzenli haftalık basım âdeti; 5 bin adettir. Tamamı 12 sayfa (4’ü renkli 8’i siyah beyaz) ofset baskılı gazetemiz, Türkiye’de ve yurt dışında 7 ülkede okuyucusu ile buluşmaktadır. Yönetim merkezi İzmir olan gazetemiz, özellikle Balkan muhacirlerinin yoğun yaşadığı İzmir, Bursa, İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Sakarya ve Manisa gibi bölgelerde etkili olup, yurt içi ve yurtdışında temsilcilikleri bulunmaktadır. Gazetemiz dijital ortamda günde yaklaşık 2500 kişinin ziyaret ettiği www.balkangunlugu.com internet sayfasıyla da okuyucularıyla buluşmaktadır. İnternet sitesinden gazetemiz ücretsiz olarak okunabilmektedir. Gazetemizi http://balkangunlugu.com/reading/  linkinden okuyabilirsiniz.

BALKAN GÜNLÜĞÜ GAZETESİ YUNUS EMRE ENSTİTÜLERİ İLE BALKAN ÜLKELERİNDE SOYDAŞLARIMIZLA BULUŞUYOR

Bir devlet kurumu olan ve yurtdışında faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitüleri’nde her hafta düzenli olarak dağıtılan gazetemiz Kosova (Priştine, İpek, Prizren) Makedonya (Üsküp) Arnavutluk (Tiran ve İşkodra) Romanya (Bükreş) Bosna-Hersek(Sarajevo, Mostar, Foynitsa) Hırvatistan (Zagreb) öğrencilerimiz ve soydaşlarımızla buluşuyor. 

THY İLE YAPILAN ANLAŞMA GEREĞİ TÜM BALKAN UÇUŞLARINDA GAZETEMİZ ÜCRETSİZ DAĞITILMAKTADIR. LÜTFEN HOSTESLERDEN GAZETEMİZİ İSTEYİNİZ 

Türk Hava Yolları’nın Balkan uçuşlarında hem giderken hem gelirken (Tiran, Sofya, Üsküp, Priştine, Belgrad, Sarayevo, Atina, Bükreş, Varna) ücretsiz olarak dağıtılan gazetemiz yolculara talepleri durumunda verilmektedir. Ayrıca İstanbul yeni havalimanı dış hatlarda bulunan iki THY Gazete Dağıtım ( Newspaper Delivery Point)  stantlarında gazetemiz yolculara ücretsiz dağıtılmaktadır.

YÖK, TBMM , İL HALK VE MİLLİ KÜTÜPHANE  İLE YAPILAN ANLAŞMA İLE BU KURUMLARIN  KÜTÜPHANELERİNE GAZETEMİZ GÖNDERİLMEKTEDİR

YÖK ile yaptığımız görüşmeler sonrasında Balkan araştırmaları yapan 15 farklı üniversitemiz abonemiz olmuşlardır. Bu üniversitelerdeki kütüphanelere gazetemiz düzenli gönderilmektedir. Gazetemiz ayrıca Milli Kütüphane, İl Halk ve TBMM kütüphanesinde de bulunmaktadır.

AJANS PRES ve MEDYA TAKİP  İLE YAPILAN ANLAŞMA 

Ajans Pres  ve Medya Takip  ile yapılana anlaşma ile gazetemizde çıkan haberler özel veya kamu kurumu olarak muhataplarına iletilmekte (Paylaşılmakta)  ve bilgilendirilmektedirler. 

HAVALİMANLARI TÜM VİP VE CİP SALONLARINDAYIZ

Balkan Günlüğü gazetesi Türkiye’deki tüm havalimanlarının VİP salonlarında ve TAV ile yaptığımız Barter anlaşması gereği tüm CİP salonlarında ve Makedonya Üsküp havalimanı VİP/CİP salonlarında yer almaktadır.

ALDIĞIMIZ ÖDÜLLER

2008 yılında Ankara’da Büyük Anadolu Birliği tarafından Türkiye’nin en iyi ‘Uluslararası Gazetesi’ ve Anadolu Basın Birliği’nin ‘En İyi Mizanpaj’ dalında 2.’lik ödülünü alan gazetemiz, bu gurur ile yayın hayatına devam etmektedir. Gazetemizde Balkanlar ve dış politika üzerine uzman çok sayıda yazar, tarihçi, Sivil Toplum Kurumu yöneticisi ve akademisyen görev almaktadır. 

REKLAM ÇALIŞMASINI YAPTIĞIMIZ PARTNERLERİMİZ (REFERANSLAR) 

Ziraat Bankası, Halk Bankası, TEB, PETKİM, Türk Telekom, PTT, TİKA, BKT (Çalık Grubu), Kemalpaşa Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Buca Belediyesi, Ajans Press, TAV, Skala Medya, Native medya, Media Life, Medya Tek