VIII. Uluslararası Avrasya Eğitim Araştırmaları Kongresi (EJER) yapıldı - Balkan Günlüğü GazetesiVIII. Uluslararası Avrasya Eğitim Araştırmaları Kongresi (EJER) yapıldı

VIII. Uluslararası Avrasya Eğitim Araştırmaları Kongresi (EJER) yapıldı


Son Güncelleme :

14 Temmuz 2021 - 22:33

406 okuma


7-10 Temmuz 2021 tarihleri arasında Aksaray Üniversitesi ve Anı Yayıncılık ev sahipliğinde online gerçekleştirildi.

Kongrede Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz Erişen,  Gaziantep İslam Bilim Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Bay ve Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı doktora öğrencisi Naciye Kaya tarafından ” Etnopedagojik Bağlamda Balkan Ülkeleri ve Türkiye Okul Öncesi Eğitim programlarının karşılaştırılması ” adlı sunum gerçekleştirildi.

 

Prof Dr Yavuz Erişen                                     Prof. Dr. Erdal Bay

 

 

Çevirisi gerçekleştirilen Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova ve Kuzey Makedonya okul öncesi eğitim programları Türkiye okul öncesi eğitim programı ile amaç, ilkeleri, öğrenme alanları, kazanımlar, eğitim durumları, içerik ve değerlendirme açısından karşılaştırıldı. Prof Dr Yavuz Erişen ve Prof Dr Erdal Bay danışmanlığında doktora tezi olarak devam eden araştırma kapsamında Balkan Ülkelerinde görev yapan okul öncesi eğitim öğretmenleri ile görüşmeler ve uygulamalara yönelik yerinde gözlemler planlanıyor.

 

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.