DOLAR 32,1921 0.17%
EURO 35,0774 0.27%
ALTIN 2.426,11-0,12
BITCOIN 2202071-0.06027%
İzmir
24°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Balkanlar’da Türkçe gazete

ABONE OL
08/05/2013 15:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balkan Günlüğü gazetesi ilk kurulduğu tarih 23 Aralık 2007 tarihinden buyana sürekli büyümeye devam ediyor.İzmir’den doğup, Türkiye’deki 15 vilayete , Balkanlar’da 5 farklı ülkeye uzanıyoruz.Web sayfamız günde ortalama 3 binden fazla tıklama ile bütün dünyaya ulaşıyoruz.İlk kurulduğumuzda 15 günde bir çıkıyorduk.Şimdi artık haftalık bir gazete olduk.Bir gün inşallah günlük gazete olacağız.Gazetemiz çok yakında Bosna-Hersek ve Arnavutluk’a da gidecek.Profosyonel kalitede bir gazeteyi amotör ruhla önemli bir kitleye ulaştırıyoruz.Bu başarıda çalışanlarımızın , okuyucularımızın ve Balkanlardaki tüm dostlarımızın büyük payı var.Bu başarı takımın başarısıdır.Balkanlara Türkçe bir gazete sunmaktan gurur ve onur duyuyoruz.

KOSOVA’DA TEK TÜRKÇE GAZETE

Balkan Günlüğü gazetesi’nin şu anda Kosova’daki tek Türkçe gazete olduğunu sanıyorum.Aynı şekilde Batı-Trakya’ya da ulaşabilen tek Türkçe gazete.Aslında Balkanlarda tek olmak istemiyoruz.Başka Türkçe gazetelerde olmalı.Hatta dergiler de.Balkanlarda iki milyon Türk yaşıyor.Oralarda yaşayan Arnavutlar, Boşnaklar, Pomaklar,Torbeşler kısacası hepsi bizim kardeşimiz,akrabamız,dostumuz…..Hepsini kucaklamak için Balkanlara geliyoruz.Gazetemiz Türkiye ile Balkanlar arasında önemli bir köprü olacaktır.

BALKANLAR’IN İLETİŞİMİ OLABİLMEK

Balkan ülkelerinde bizi okuyan herkesin gazetesi olmak istiyoruz. Bize bölgenizden yani Kosova’dan, Romanya’dan , Makedonya’dan, Bulgaristan’dan, Batı-Trakya’dan gelişmeleri bildirin.Haberler gönderin.Unutmayın ki Kosova’daki haberiniz Bulgaristan’dan, Batı-Trakya’daki mesajınız, Romanya’dan ama daha da önemlisi Anadolu’dan ve bütün Balkanlardan makes bulacak.Balkanlar’ın iletişimi olmak istemek çok büyük bir hayal midir? Balkanlarda Türkçe gazete olmak belki on kusur yıl önce hayaldi.Bugün 3G teknolojisi ile dünyanın herhangi bir yerinde görüntülü iletişim kurabiliyorsak gazetelerimizin ulaşması da normal.Aslında biz geç kaldık bile.

600 YILLIK TARİHİN AZİZ HATIRASINA

Sevgili okurlar, sizlerle birlikte tüm Balkanlarda güzel bir birliktelik kurmak istiyoruz. Bu hizmet sizlerle daha da büyüyecek. Parolamız gazetemizin logosunda kullandığımız şu sözcüklerde hayat buluyor: “600 yıllık tarihin aziz hatırasına” Balkanların istikrar ve huzur bulduğu o tarihi saygıyla anıyoruz.

Rifat Sait

rifatsait@balkangunlugu.com

 

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.