Bahri Ömer yeniden Kırcaali il teşkilat başkanlığına seçildi

28 Şubat 2024 - 00:15

Bahri Ömer yeniden Kırcaali il teşkilat başkanlığına seçildi

Bahri Ömer yeniden Kırcaali il teşkilat başkanlığına seçildi
Son Güncelleme :

17 Kasım 2009 - 22:00

165 okuma
(Last Updated On: 17/11/2009)

Bahri-merKırcaali’de Hak ve Özgürlülükler Hareketi (HÖH/DPS) İl teşkilatının 7. Olağan Kongresine Bulgaristan Temsilcimiz ve köşe yazarımız İsmet Topaloğlu da iştirak etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HÖH Genel Başkanı Ahmet Doğan ile birlikte partinin siyasi mücadelesi için uğraş veren ve bu uğurda cezaevinde yatan  en yakın arkadaşlarından İsmet Topaloğlu,  geçmiş yılların hatırına gazetemizin imtiyaz sahibi Rifat Sait ile birlikte genel başkandan ilerleyen günlerde özel röportaj gerçekleştirmek üzere söz aldı.

Kırcaali’de Hak ve Özgürlülükler Hareketi (HÖH/DPS) İl teşkilatının 7. Olağan Kongresi 08 Kasım 2009 günü düzenlendi. 7 ilçe merkezinden yaklaşık 400 delegenin katıldığı kongrede misafirler arasında Genel Başkan Ahmed Doğan, Avrupa Parlamentosu Milletvekilleri Filiz Hüsmenova ve Vladko Panayotov, Razgrad Milletvekili Ramadan Atalay da yer aldılar. Kongrede konuşma yapan İl başkanı Bahri Ömer, son seçimlerde büyük başarılar elde edildiğini,  2011 yılında düzenlenecek  Cumhurbaşkanı seçimleri ile yerel seçimlerde birlik ve beraberlerlik içinde yeniden büyük zafere ulaşılacağına inandığını söyledi. HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Milletvekili Lütfi Mestan ise,  41. Dönem HÖH partisinin ülke genelinde üçüncü siyasi güç olmasına rağmen, Parlamento çoğunluğu tarafından izole edildiğini belirtti.  Lütfi Mestan,  Başbakan Boyko Borisov’un Bulgaristan devlet televizyonundaki Türkçe haber bülteninin yayından kaldırılması ile ilgili kamuoyu yoklama önerisinin ulusal ve uluslararası yasalara aykırı olduğunu da ifade etti.

HÖH Genel Başkanı Ahmed Doğan ise, “İktidar döneminde Kırcaali bölgesine yaptıkları yatırımların 100 seneden beri en fazla olduğunu, Hükümet ortaklığı döneminde en çok yatırımların, HÖH’ün kazandığı belediyelere yapıldığını,  bu başarıların başlıca sebebinin HÖH’ün hazırladığı kadrolardan kaynaklandığını” belirtti. HÖH İl Başkanlığı’na oy birliğiyle Bahri Ömer yeniden seçildi.

 

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.