DOLAR 32,6751 1.23%
EURO 34,9578 0.14%
ALTIN 2.449,522,46
BITCOIN 2182199-0.38874%
İzmir
34°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Stamatis’ten Birlik gazetesi ile ilgili çirkin suçlama

ABONE OL
22/07/2009 22:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

D.-Stamatis21 Temmuz 2009 tarihinde Birlik gazetesinde “Stamatis derhal görevden alınsın!” başlıklı habere Doğu Makedonya-Trakya Bölge Genel Sekreteri Dimitris Stamatis çirkin bir suçlama ile yanıt verdi.

 

 

 

 

 

 

 

Oldukça sert bir cevap veren Stamatis, “Bu yazının arkasında kimin bulunduğunu da gayet iyi biliyorum. Bunun yanısıra Müslüman azınlığın Yunan halkının ayrılmaz bir parçası olduğuna dair inancımın ve çok sayıda Müslüman vatandaşımızla kurduğum yakın dostluk ve işbirliği ilişkilerinin, Müslüman azınlığı kendi ilgi alanı olarak gören kişileri rahatsız ettiğini de çok iyi biliyorum” açıklamasında bulundu. Hronos’un haberine göre Stamatis, “Ayrıca bölgemizdeki Müslüman azınlığı kontrol edebilmek için, onları bölgemizin ve ülkenin siyasi, kültürel, sosyal ve ekonomik yaşamından uzak tutmak ve kenarda bırakmak isteyenlerin, bu tutum ve davranışlarımdan rahatsız olduklarını biliyorum” şeklinde konuştu.

Birlik gazetesi sahibi İlhan Tahsin, Stamatis’in açıklamasını bir nevi hakaret olarak nitelendirerek şahsının ve gazetesinin zan altında bırakılmaması ricasında bulundu. Tahsin, “ Benim yazılarımın sahibi benim, gazetenin patronu da benim. Nasıl şimdiye kadar hiç bir partiden gazeteme destek istemediysem ve almadıysam, bundan sonra da böyle devam edeceğim” şeklinde konuştu. Konu ile ilgili olarak Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habipoğlu “Sayın Genel Sekreter Stamatis’in Birlik gazetesinde yer alan habere verdiği cevap oldukça yakışıksızdır. Şahsına yönelik hakaret içermeksizin Genel Sekreter ünvanı dolayısı ile gerçekleştirdiği faaliyetler ve konuşmalar ile ilgili yorum ve eleştirilerin dile getirildiği yazıya cevaben gazeteyi ve sahibini zan altında bırakan açıklama, sözlü bir saldırıdır. Birlik gazetesin basın ve ifade özgürlüğü hakkını kullanarak mevcut politika ve söylemleri eleştirmektedir. Demokrasinin özü de budur. Bu nedenle Stamatis’i hedef gösteren ve hoşgörüden uzak sözlü saldırıya varan açıklamalar yapmamaya davet ederim” açıklamasında bulundu.

 

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.