Bucayı Keşfet #bucayikesfet

17 Nisan 2024 - 06:20

Bucayı Keşfet #bucayikesfet

Son Güncelleme :

24 Ekim 2020 - 20:28

17.455 okuma
(Last Updated On: 26/10/2020)
  • Buca’yı keşfeden, Buca’ya doyamadı
  • Gezgincilerin yeni rotası Buca
  • Fenomenler #bucayikesfet turunda büyülendi
  • Gezgincilerin yeni rotası Buca

Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç’ın daveti üzerine kente gelen Türkiye’nin önde gelen seyahat yazarları, gurme ve Instagram fenomenlerinden oluşan 30 kişilik ekip, 3 günlük #bucayikesfet turunu tamamladı. Buca’nın tarihi yerlerinden gastronomisine, doğal güzelliklerinden sokaklarına kadar karış karış gezen ekibin etkin paylaşımları Türkiye’nin dört bir yanından binlerce gezginin gözünü Buca’ya çevirdi. 

Türkiye’nin önde gelen seyahat yazarları, gurme ve Instagram fenomenlerinden oluşan 30 kişilik ekip Buca’yı karış karış gezip  izlenimlerini   bucayikesfet hastagiyle Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından paylaştı. Fenomenlerin paylaştığı eşsiz lezzetler ve doğal güzellikler  sadece İzmir’in değil Türkiye’nin dört bir yanından seyahat tutkunlarının yoğun ilgisini çekti.

BUCA’DA DOĞA TURU
Fenomenler, tarih ve gastronomi turunun yanı sıra, İzmir’in merkezde en fazla yeşil alana sahip yeri olan Buca’nın doğal güzelliklerini de keşfe çıktı. Buca bağlarında başlayan keşif rotası, Kaynaklar’ın eşsiz doğa turuyla devam etti. Köy meydanında yer alan Kunduracı Çınarı’nda büyülenen gezginciler, Buca Belediyesi İzcilik ve Doğa Sporları Merkezi’nde düzenlenen kampla günü noktaladı. Gezginlerin son günü ise Buca’nın klasikleşen sokak lezzetlerinin tadımı ve Dumlupınar sokaklarının tarihi dokusunun görsel şöleniyle noktalandı.

KENDİ RUHUNUZU BESLEMEK İÇİN BUCA’DA DOLAŞMANIZ GEREKEN YERLER
Hafta sonu boyunca yaşadıkları tecrübeleri aktaran fenomenler, tüm takipçilerini Buca’ya davet etti. Seyahat yazarı Ayça Aydın, “Ben Dokuz Eylül Üniversitesi mezunu olmama rağmen Buca’yı aslında keşfedememişim. Çoğu insan, İzmir deyince farklı lokasyonları önceliğe alıyor ama Buca’da keşfedilmesi gereken çok güzel yerler varmış. Artık buraya karşı bakış açımız değişti. Tarih dokusu çok yüksek bir kent burası. Sokakları, tarihi yapıları, köşkleri, evleri,  bunlar çok büyük değerlerimiz. Sadece Alsancak’ta, Bornova’da Levanten yok; burada da var. Gelip görebiliyorsunuz ve hiçbir ücret alınmıyor. Kendi ruhunuzu beslemek için sokaklarda dolaşmanız gereken yerler var buralarda.

BİR DAHA MUTLAKA GELECEĞİM
Instagram fenomeni Neslihan Kalkan, “Buca’ya ilk defa geliyorum ve bu kadar güzel yerler olduğunu bilmiyordum. Bunların hepsini öğrenerek keyifleniyorum. Yediğim her şey çok lezzetliydi.  Bir daha tursuz tekrar gelip tüm lezzetleri deneyimleyeceğim. Buca bence tarih kokan bir şehir, Özellikle kiliseleri, köşkleri çok beğendim. İzmir’de yaşayanlar ve İzmir’e gelecekler özellikle Buca’yı mutlaka gezmeliler” diye konuştu.