DOLAR 32,8535 0%
EURO 35,7295 0.11%
ALTIN 2.560,330,61
BITCOIN 21895380.08036%
İzmir
40°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

178 okunma

Çelişkiler Dünyası

ABONE OL
18/10/2009 22:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ermenistanla protokol imzalandı ve Cumhurbaşkanları milli maçı seyretmek için Türkiye’ye geldi , demokratik açılım süreci devam ediyor , CHP Genel Başkanı Sn.Baykal önümüzdeki günlerde Sn.Başbakanla görüşmeyi  kabul etti , televizyonlar , gazetelerde her gün en uçuk çözüm önerileri tartışılıyor.Neredeyse Türkiye’yi  versek yetmiyecek.Öyle ya dilin kemiği yok , aklına her geleni söyler, ama boğaz dokuz boğumdur bir lafı söylemeden once dokuz kere düşünmek gerekirmiş hiç aklına gelmez kimsenin.

Şimdilerde  örtülü  bir şekilde devlet ve Türk düşmanları türedi bilmem farkındamısınız!Adamlar sözde aydın (sanatçı,politikacı,yazar ,çizer, akademisyen vs.vs.) ve kanaat önderi sıfatıyla  çıkıyor sahneye kendince eleştiriyor.Ama uyanık ya, dolaylı yoldan ve örtülü biçimde bizi biz yapan Atatürk , Cumhuriyet ,  milli duygular gibi değerlere  acımasızca saldırıyorlar.Hani derler ya “buldular köpeksiz geziyorlar değneksiz” misali.

Son zamanlarda bir de Ermeni dönmeleri ve Ermeni  yetimleri  konusu  sürekli gündemde.Biz kimsenin soyu sopuyla ilgilenmdik ama zaman zaman gazetelerde  Ermeni olduğunu  güya  yeni öğrenen birilerini görüyoruz…

Sürekli yazdığım bir şey var,bu işlerin arkasında dış destek olmasa ne bölücü terör bu kadar uzardı , ne Ermeni yalanları bunca yıldır baş ağrıtırdı , ne de irticai faaliyetler gündemde olurdu.Bu işin genel çözümü önce dış desteği kesmekten geçer.Gerisi ayrıntılardır ki onlar da sosyal , ekonomik , idari  ve  askeri tedbirlerdir.Türkiye askeri tedbirlerle işi limitte götürmeye çelıştı , fakat yeterli olmadı.

Dış destek yıllardır arsızca ve şerefsizce iki yüzlü Batılı ülkeleri ve komşularımız tarafından sürdürüldü. Diplomatik İlişkilerin Kurulmasına Dair henüz Protokol imzaladığımız  Ermenistan , düne kadar düşmanlıktan başka bir şeyi gözü görmiyen Suriye , yıllardır devrim ihracı nedeniyle Türkiye’yi kendine düşman ve rakip gören ve  Müslümanlığı kimseye bırakmıyan kardeşimiz İran , ebedi Türk kompleksli Yunanistan , kuzeyindeki bölgesel Barzani yönetiminin samimiyetsizce Saddam döneminde ise açıkça  PKK destekçiliği yaptığı Irak ; mayınlar italyadan , silahlar  Çin , Rusya , Sırbistan’dan vs. , gazete , dergi ,televizyon yayınlarıyla , siyasi destek , yuvalanma ve sığınma hakkı Avrupa’dan , eh çekiç güç ve Irak’ın işgalini müteakip ABD’yi de unutmıyalım.

Avrupa Konseyi  İnsan Hakları Komiserliği’nin  azınlık haklarıyla ilgili raporunda Türkiye, “Lozan anlaşmasını dar bir çerçevede yorumlamak ve Rum,Ermeni ve Yahudiler dışındaki etnik ve dini grupları azınlık olarak tanımamakla eleştiriliyor.”  Yetmezmiş gibi  “Ne mutlu Türküm diyene”  sözüyle  biten andımıza yönelik eleştirilerde bulunarak bunu söyletmeyin diye buyuruyorlar…

Kıbrıs’ta ırkı , dili , dini ve her şeyiyle ayrı iki millet olduğu halde illa Rum kesiminin egemenliğinde birleştirmeye uğraşırlarken , Türkiye’de olmıyan azınlıklar yaratıp bölmeye çalışıyorlar…

Avrupa’da uyuşturucu kaçakçılığından suçüstü yakalanan Kürtleri basına “ Türk” olarak tanıtıp işlem yaparken  aynı adamlar iltica talebinde bulunduğunda  Türk olmadıkları gerekçesiyle siyasi sığınma hakkı veriyorlar.

Belki de kendi kurguladıkları 11 Eylül saldırıları sonrasında  “ya bendensin ya düşmanımsın” diyerek dünyayı  tehdit ederek tüm müslümanlara terorist muamelesi yapıyor ama   bizim teröristlere karşı yapacağımız sınır dışı operasyonlarda işi hep yokuşa sürüyor.

Paris’te sergi açılışında Türkiye Cumhurbaşkanı Sn.Gül’e refakat edecek rehberin Türk olmasına bile tahammül edemiyorlar. Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy  denen zat  sergiye 10 dakika geç gelerek , Türkiye Cumhurbaşkanının yanında sakız çiğniyerek , sergiyi gezerken ilgisiz davranarak  küstahça davranıyor. Yetmezmiş gibi Türkiye’ye tavır yapmak adına çıkışta resmi deftere hiç bir şey yazmadan sinirli bir şekilde sadece boş bir imza atıyor.

Bunları hatırlıyalım istedim…

Süheyl ÇOBANOĞLU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.