Dışişleri Bakanlığı Balkan Network toplantısında İzmir ilk kez temsil edildi

19 Nisan 2024 - 13:11

Dışişleri Bakanlığı Balkan Network toplantısında İzmir ilk kez temsil edildi

Dışişleri Bakanlığı Balkan Network  toplantısında  İzmir ilk kez temsil edildi
Son Güncelleme :

01 Mayıs 2010 - 22:00

220 okuma
(Last Updated On: 01/05/2010)

balkan-networkToplantıda Basam Başkanı Rifat Sait’in daveti üzerine Balkan strateji Akil adamlar toplantısının gelecek yıl İzmir’de Basam’ın ev sahipliğinde yapılmasına karar verildi.

Dışişleri bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından düzenlenen Balkan Düşünce kuruluşları Network toplantısı, 11 Balkan ülkesinden  farklı 16 düşünce kuruluşu-NGO’nun  (Non Goverment Organization) katılımı ile gerçekleştirildi.

Her yıl yapılan toplantılara bu yıl ilk kez İzmir’den bir NGO katıldı.İzmir’de geçen ay kurulan Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) bu yılki toplantılara davet edildi.

Oturum başkanlığını Dışişleri Bakanlığı SAM’dan  ve emekli büyükelçi Murat Bilhan’ın yaptığı toplantıya, Tekirdağ valisi Zübeyir Kemelek, Dışişleri daire başkanı Bülent Karadeniz, TASAM başkanı Süleyman Şensoy, BASAM başkanı Rifat Sait, Avrupa komisyonu Kurumlar Arası İlişkiler Danışmanı Alain Servantie, Yunanistan’dan Ululslarası Ekonomik ilişkiler enstitüsünden Dr.Charalambos Tsardanidis, Romanyadan Politika, savunma ve askeri tarih enstitüsünden Emekli general Mihail E.İonescu Diplomatik çalışmalar enstitüsünden Dr.Radu Dudau, Arnavutluk Tiran Avrupa üniversitesinden Dr.Enika Abazi ve Arnavutluk Avrupa hareketinden Baisa Sefa, Sırbistan’dan Uluslararası Politika ve Ekonomi enstitüsünden Slobodan Jankoviç ve Belgrad üniversitesinden Dr.Jovan Teokaraviç, Makedonyadan Uluslararası Politika ve Ekonomi enstitüsünden Saşa Periç, Makedonya’dan Makedonya Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Vlado KAMBOVSKI ve Analytica başkanı  Sani DEMIRI, Bulgaristan  Avrupa Enstitüsünden Dr. Borislav MAVROV katıldılar.

Balkan Satrateji Network toplantısı’nın  gelecek yıl Haziran ay’ında Makedonya’da yapılması kararlaştırılırken toplantıların devam etmesi ve ortak bir web sayfası hazırlanması  sonuç bildirgesinde yer aldı.

Toplantıda Basam Başkanı Rifat Sait’in daveti üzerine Balkan strateji Akil adamlar toplantısının gelecek yıl İzmir’de Basam’ın ev sahipliğinde yapılmasına karar verildi.

 

 

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.