DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21092040.69998%
İzmir
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Geleceğin adliyesini planlıyoruz

ABONE OL
03/09/2020 00:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL

rumelisiadBursa Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek, yeni Adliye binası hakkındaki tartışmalara son noktayı koydu.

 

 

 

 

RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde yeni yapılacak adliye binası hakkındaki tartışmalara açıklık getiren
Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek, 20 yıl sonrasının adliyesini planladıklarını söyledi.

Ankara Yolu Otosansit girişindeki Karayolları Şantiyesi alanına yapılması planlanan yeni adliye binasının yer seçiminin göreve başlamadan önce belirlendiğinin altını çizen Başsavcı Gürlek, “Bizim hedefimiz en güzel projeyi yaptırmak ve arsayı biraz daha büyütmek. 20 yıl sonrasının adliyesini planlıyoruz. Bursa’nın nüfusu 15 yılda yüzde 100 artış göstermiş. Nüfus artışına paralel olarak adliyelerin iş yükü de ağırlaşır” dedi.
Mevcut Adalet Sarayı’nda ise idare mahkemelerinin kalacağını ve 9 ili kapsayacak Temyiz mahkemeleri kurulacağını belirten Gürlek, Uluyol’a adliyenin getirdiği canlılığın önümüzdeki yıllarda da süreceğini ifade etti. Başsavcı Gürlek, adliye binası projesi için işadamlarının görüş ve önerilerini önemsediklerinin de altını çizdi.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığından Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Sait Gürlek’i makamında ziyaret eden RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık ve yönetim kurulu üyeleri, yeni görevinde başarılar diledi. RUMELİSİAD hakkında bilgi veren RUMELİSİAD Başkanı Vehbi Varlık, Bursa’nın bir göçmen kenti olduğunu ve çok sayıda hemşeri derneği bulunduğunu ifade etti. İşadamları derneği olarak RUMELİSİAD’ın Bursa’da bir ilk olduğunu kaydeden Varlık, “Amacımız dikkati Balkan’lara çekmek, bu ülkelerle olan ilişkilerimizi geliştirmek. Balkan ülkelerine bütün olarak bakıldığında ciddi bir pazarla karşı karşıyayız” dedi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde toplam 8 ayrı ilde görev yaptığını dile getiren Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek, bundan sonra tüm bilgi ve birikimlerini Bursa için sonuna kadar kullanacağını söyledi. Gürlek, “Öncelikle nezaket gösterip buraya geldiğiniz ve yeni görevimi kutladığınız için hepinize teşekkür ederim. Bundan sonra mesaimizi Bursa adına sarf edeceğim” dedi.
Ziyarete, RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık’ın, yanı sıra başkan yardımcısı Naci Şahin, yönetim kurulu üyeleri, Ersel İşcan, Musa Loyan, Abdullah Özbakır, Selçuk Şahinoğulları ve dernek üyesi Figen Sinag hazır bulundu.

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.