Görüntüsü Değiştirilmiş Haçlılar (GDH)

15 2024 - 14:59
Balkan Günlüğü gazetesi SR Basın Yayın Ltd. Şti’ine ait olup, Başbakanlık Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Başbakanlık Basın İlan kurumuna kayıtlı bir gazetedir. Anadolu Ajansı’nın abonesi olan gazetemizin Balkan Haber Ajansı (BHA) isminde bir ajansı vardır.23 Aralık 2007 yılında yayın hayatına başlayan Balkan Günlüğü gazetesi, hedef kitlesi ve konsepti itibariyle Türkiye’de ilk gazetedir. Hedef okuyucu kitlesi, İzmir’deki 1,5 Milyon Türkiye genelindeki 17 Milyon civarındaki Balkan-Rumeli göçmeni yurttaşıdır. Ulusal ve Uluslararası yayın yapan gazetemizin düzenli haftalık basım adeti; 20 bin’dir.Gazetemiz,Türkiye’de 52 şehir,yurt dışında 12 ülkede ( Yunanistan,Bulgaristan,Makedonya,Kosova,Arnavutluk,Bosna-Hersek, Romanya,Hırvatistan,Sırbistan, Karadağ,Moldova,Slovenya ) okuyucusu ile buluşmakta.

Görüntüsü Değiştirilmiş Haçlılar (GDH)

(Last Updated On: 04/12/2009)

Malumunuz Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (Gıdalar)  furyası hepimizi bayağı sarstı.Neyi yiyip yemiyeceğimiz konusunda ciddi tereddütler yaşamaya başladık. Bilimsel açıklamalar yapılsa da insanlığın geleceği için kuşkular azalmak bir yana iyice artıyor. Teşbihte hata olmaz misali anlatmak istediğimiz bugüne kadar suni bir maskeyle gerçek hormonlu kimliklerini saklayan başta İsviçre olmak üzere Avrupa ülkelerindeki gizli ırkçılık yani faşizm.

Biliyorsunuz  Avrupa’nın tam ortasında yer alan İsviçrede  geçen Pazar günü“ yapılan halk oylamasında “minarelerin yasaklanması”   %57 oyla kabul edildi.İsviçre referandumu İtalya’da da benzer çağrılara neden oldu.Koalisyon ortaklarından Kuzey Birliği Partisi benzer bir referandumun düzenlenmesi gerektiğini savundu. Kambersiz düğün olmaz misali Fransa’nın Türk karşıtı Cumhurbaşkanı Sarkozy sazan gibi hemen konuya atladı , İsviçrelilerin ve Fransızların ülkelerinin değişmesini istemediklerini ve kimliklerini korumak istediklerini söyledi.

Danimarka aşırı sağcı Dan Halkı Partisi minareleri yasaklamak için yasa tasarısı hazırlıyacaklarını söyledi.

Hollanda’da aşırı sağcı Özgürlük Partisi aynı tasarıyı meclise taşıyacaklarını söyledi.

Avusturya’da aşırı sağcı Avusturya’nın geleceği Birliği Partisi “dini özgürlük , Hristiyanlıktan başka bir dinin ibadethanelerinin yapılmasına kadar uzamaz” dedi.          

Almanya’da Bild gazetesinin yaptığı ankete katılanların %83’ü “cami minarelerinin Avrupa siluetinde yeri yok” dedi.         

Aynı günlerde neredeyse yarım yüzyıldır üyelik görüşmeleri süren Türkiye’ye vize uygulayan Avrupa Birliği , AB üyesi olmayan Sırbistan,Makedonya ve Karadağ vatandaşlarına  vizeyi kaldırdı.Yani , Sırbistan, Karadağ ve Makedonya vatandaşları artık Schengen bölgesinde vizesiz dolaşabilecek. Fakat bu devletler ile aynı konumdaki Bosna-Hersek, Kosova ve Arnavutluk vatandaşları, “Müslüman ağırlıklı nüfus’a” sahip  oldukları için bekleyecekler.(1)

Daha once de Türkiye için AB’nin kapısında bağlanmış köpek karikatürleri yaparak aşağılamışlardı.

Geçen yıllarda Almanya’da Türkler’e saldırılar ve evlerinin yakılarak öldürülmelerine şahit olmuştuk.(.Almanların 2.nci Dünya Savaşındaki  insan yakma fırınlarını unutmayın)

Fransızların Cezayir’de yaptığı soykırım ve Belçika’nın Kongo’da yaptığı katliam ne kadar  utanç verici değilmi! Ya İngiltere’nin güneş batmıyan imparatorluğu dedelerinden miras kalmadı herhalde.Kimbilir işgal etmek ve elde tutmak için ne kadar kan döktüler. Ya Amerikayı işgal ederken resmen soykırıma uğrattıkları  Kızılderililer’i hatırlamadan edemiyoruz.Portekiz ve İspanyolların Orta ve Güney Amerikadaki yerli medeniyeti ne kadar vahşice yok ettiklerini hatırlıyormusunuz.        

Hazreti Muhammed karikatürleriyle Müslümanlığa hakarette bulunmuşlar tepkilere rağmen özür bile dilememişlerdi.Biliyorsunuz geçen sene  sözde “ermeni soykırımı” için olmamıştır demeyi suç olarak Kabul eden yasa çıkardılar.Özgürlük anlayışları bu kadar işte.

Ne ekonomileri ne sosyal yapıları  gelişmemiş bazı devletleri  üyeliğe kabul ettikleri halde Türkiye’ye devamlı dayattıkları kriterlerler  zaten gerçek niyetlerini belli ediyor.

Haçlı zihniyetli Avrupa’nın çağdaş ırkçıları bunları yaparken devamlı  eleşirilen  Türkiye’deki duruma bakalım.Türkiye’de halen azınlıklara ait 270’den fazla ibadethane açık.(İsviçre 4 caminin minaresine tahammül edemedi)  Rumlar’ın 90’ı ibadete açık 108 ibadethanesi , 75 vakıfları var .Ermenilere ait 55 kilise , 52 vakıf , 5 gazete , 1 dergi , 2 hastaneleri var. Musevilerin ise ibadete açık 36 sinagogları mevcut.

Ama Alplerin  coğrafyası güzel, masallara konu olmuş şirin ülkesinde 21.nci yüzyılda yaşanan hoşgörüsüzlük utanç verici olmuştur.Allah’tan gerek İsviçre’de gerekse diğer Avrupa ülkelerinde aklıselim sahibi bazı kesimler referendum sonuçlarına son derece şiddetle tepki göstermişler de  Avrupa değerlerinin boş bir safsata olmadığını umut etmemize fırsat vermişler.

Her şerde bir hayır vardır , belki büyük meblağlı paralarını İsviçre Bankalarında bulunduran Türk ve diğer Müslüman zenginler, paralarını çekerlerse İsviçre’li faşistler o zaman görürler hanyayı konyayı. Çünkü İsviçre Merkez Bankası istatistiklerine göre Müslüman ülkelerin İsviçre  bankalarında 50 milyar dollar paraları bulunuyor.Bu kapsamda Suudilerin 13.5 milyar doları , Türklerin ise 3.9 milyar dolarının olduğu hatırlatılmakta.

Tam anlamıyla ayrımcılık ve samimiyetsizlik örneği  sergiliyen günümüz Haçlılarını esefle kınıyorum.Türkiye’de kiliselerin çan kulelerinin yasaklanmadığını , Hristiyan ve Musevilerin ibadetlerini ve dini vecibelerini özgürce yerine getirdiklerini unutmıyalım. İnanç ve ibadet hakkı referanduma tabi tutulamaz .

Süheyl ÇOBANOĞLU

K  A  Y  N  A  K  Ç A………:

(1)  Gazeteler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.