DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21103760.63607%
İzmir
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

GTGB Seçimleri yapıldı.

ABONE OL
16/03/2010 22:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GTGB-SeimleriGümülcine Türk Gençler Birliği seçimleri yapıldı. Seçimlerde 177 üye oy kullandı. Katılımın geçen yıllara göre yüksek olduğu görüldü. Seçimin divan başkanlığını eski başkanlardan Arif Hüseyin yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Seçimlere milletvekili Ahmet Hacıosman, Rodop Vali Yardımcısı Sibel Mustafaoğlu, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman, S.Ö.P.A. Mezunları Derneği Başkanı Mehmet Derdiman, D.E.B. Partisi Başkanı Mustafa Boşnak,  Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Y.K. üyesi Mehmet Arif, Güney Meriç Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Bekir Mustafaoğlu  ile diğer üyeler katıldılar. Seçimlere Türk belediye başkanlarının katılmamaları dikkat çekti.
Seçimlere geçilmezden önce milletvekeli Ahmet Hacıosman, Vali Yardımcısı Sibel Mustafaoğlu, B.T.T.Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman, Mehmet Derdiman ile eski başkanlardan Aydın Mehmet Arif duygularını dile getirdiler. Sami Toraman’ın “Batı Trakya’da üç tane kardeş kuruluş vardır. 1926’da İskeçe Türk Birliği, 1928’de GTGB, 1936’da da Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği kurulmuştur. Sözlerime Orhan Veli’nin mısralarıyla girmek istiyorum. “Hiç bir şeyden çekmedi Süleyman Efendi ayağındaki nasırdan çektiği kadar” Bu üç kuruluş hiç bir şeyden çekmedi isminden çektiği kadar. Biz ismimizle ve kimliğimizle onur ve gurur duyuyoruz. Bizim olmazsa olmaz iki tane çizgimiz vardır; dil ve din. Bu iki çizgiden taviz vermemiz mümkün değildir” demesi dikkatlerden kaçmadı ve salonda yoğun bir şekilde alkışlandı.
Yapılan seçimlerden sonra Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi oluştu:Başkan: Koray Hasan,G. Sekreter: İsmail  Ahmet,Kasadar: Hakan Halil Tevfik,Üye: Hüseyin Ayan,Üye: Özcan Mehmet,Üye: Ender Aliçavuş,Üye: Hasan Hasan Denetim Kurulu:Başkan: Mustafa Ali Çavuş,Üye: Hüseyin Çapar Hasan,Üye: Kadir Halil

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.