DOLAR 32,8477 -0.02%
EURO 35,6983 0.02%
ALTIN 2.563,610,74
BITCOIN 2183519-0.63187%
İzmir
34°

AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

140 okunma

Hain terör ve şerefsiz destekçileri

ABONE OL
24/06/2010 22:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bölücü teröre kurban verdiğimiz şehitlerimiz arttıkça içimiz yanarken bir kısım şerefsizler de sevinçle ellerini ovuşturup adeta mutlu oluyorlar. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Halkalı’da iki servis otobüsüne düzenlenen bombalı saldırılarla ilgili olarak gözaltına alınan 19 şüpheli Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildiği sırada adliye önünde toplanan yakınları, şüpheliler adliyeye sokulurken, alkışlayarak destek verdiler. Avukatın, topluluğa dönerek “Orada çocuklar öldü. Neyi alkışlıyorsunuz?” sorusunu sorması, gergin anlar yaşanmasına neden oldu!!! Arsız topluluk,  ‘provokasyon’  yaptığını öne sürdükleri avukatın üzerine yürümeye çalıştı. Tutuklananlar cezaevine götürülürken, yaklaşık 30 kişilik grup, “Baskılar bizi yıldıramaz” diye slogan attı.(1)Tam atasözümüzde olduğu gibi, hem suçlu, hem güçlü. Bu kadarına da yuh olsun… Eskiden bunlar değil terörist lehinde slogan atmak, çocuklarının cenazesini almaya gelemezlerdi utançlarından. Şimdi ise çoluk, çocuk demeden günahsız, masum ve de sivil insanları öldürülmesinden bile utanmıyor, şerefsizce ve arsızca katliam şüphelilerini alkışlayabiliyor. Bunlarda hiç mi ar, haya, utanma duygusu kalmadı?

MASUMLARIN KATLİNDEN HAZ DUYUYORLAR

Masum insanların öldürülmesinden haz mı duyuyor bu şerefsizler. Çocuklarımızı daha kolay ve daha çok öldürsünler diye mi güneydoğuda operasyonların durdurulması için eylem yapıyorlar bazı haddini bilmezler. Gelinen bu nokta işin en acı tarafıdır… Bütün Kürtler böylemi düşünüyor derseniz, sanmam ama zihinlerde bölünmenin aşama aşama gerçekleştiğinin göstergesidir bu olay. Sen bu memleketin insanlarına karşı bu kadar hayasız, canavarca ve düşmanca hislere sahipsen zaten söylenebilecek başka bir şey kalmıyor. Biz ise Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkesin eşit bireyler olarak huzur içinde özgürce ve kardeşçe birlikte yaşayabileceğini düşünüyoruz. İmralı’daki canavar ruhlu katil teröristbaşının herhalde bu kadar imtiyazı ile dünyada tek örnek olduğu inkar edilemez. Cezaevinden terör örgütünü yönetiyor adam, herkes de seyrediyor. Böyle saçma bir şey olabilir mi anlamak mümkün değil. Bu bir suç değil mi, bundan dolayı da ayrıca yargılanması gerekmez mi!  İdam cezası  yeniden  düşünülmeli  ve teröristbaşı  bu tutumuna devam ediyorsa  hakkında gereği yapılmalı. Bu caniye af çıkarılması bahanesiyle vatan evlatları katlediliyor ama kendisi keyif içinde yaşıyor… Bu durum da kamu vicdanını kanatıyor. Sürekli barışma, uzlaşma, diyalog sözcüklerini kullanan BDP’lilerin ve bölücü teröristlerin ülkemizdeki  huzuru, barışı ve diyaloğu kimin bozduğunu  artık itiraf etmeleri gerekmiyormu. Avrupa’da herhangi bir yabancı basit bir trafik suçu işlediğinde dahi yasal işlem yapılıp  icabında hemen yurt dışı edilmesine rağmen  hem komşu ülkelerde hem de diğer ülkelerde teröristlerin  nasıl korunup kollandığını binlerce teröristin  nasıl ve kimler tarafından teçhizatlandırılıp silahlandırıldığını, nasıl ikmal ve iaşe edildiğini , hangi devletin askerleri  ve gizli teşkilatları tarafından eğitildiğini, barınma, eğitim, tedavi ve lojistik destek için kamplar tahsisi edildiğini , muhtelif şehirlerinde örgüt evleri ve bürolar açtığını, gazete, dergi  ve televizyon yayınlarının yapıldığını, umuma açık yerlerde propagandalarının  nasıl sürdürüldüğünü konuşmak gerekmiyor mu!!!

DIŞ DESTEK

Hükümet en yetkili ağızlardan bölücü terör örgütünün,  dış güçler tarafından taşeron olarak kullanıldığını söylüyor. Biz de yıllardır bunu anlatıyoruz. “Dış desteği kesmedikçe terörü bitiremezsiniz”.  Bu coğrafyada istikrarlı bir dünya kurulması en çok kimleri rahatsız eder hiç düşündünüz mü? En başta silah üreten devletleri ve bölgeyi pazar haline getirmek isteyenleri. Sonra kendi çapında ekonomik ve siyasi hesapları olan diğer ülkeleri. PKK’nın  terör eylemleri arttıkça siz daha çok silah ve yüksek teknolojili askeri malzeme aldığınızda bütçeden yaptığınız harcamalar bu adamların cebine girmeyecek mi ?  Sizin halkın refahına, gelişmesine ve kalkınmasına ayıracağınız kaynaklar  böylece heba edilip onları zenginleştirmeyecek mi? Kaynaklarımızı terörle mücadeleye ayıracağımıza yatırıma dönüştürdüğümüzde gelişip zenginleşecek   bir Türkiye’nin  başkalarına pazar olmaktan kurtulup diğer bazı devletlere  rakip olarak piyasalarını ellerinden alabileceği  bir gerçek değil mi!  Hazır kolayca istismar edebileceği böyle bir imkan varken yabancılar bunu kullanmaz mı!

“Mesela ABD, stratejik müttefik olduğumuzu söylüyor, ama Kuzey Irak’taki PKK kamplarına dokunmuyor. Terörist arama bahanesiyle Peşmerge ile birlikte Türkmen bölgelerini yerle bir ediyor. El Kaide bahanesiyle Irak’ta her gün operasyon yapıyor. Afganistan’ın her metrekaresini “halı bombardımanı” ile bombalıyor. Ama, işgali altındaki Irak topraklarında yönetim merkezi olan PKK’ya bir kere bile operasyon yapmadığı gibi, bizi de engelliyor.  Uzaydaki uydulardan karınca yuvasını bile gören Amerika,  anlaşma yapıldığından bu yana gerçekleşen PKK saldırılarından bir tanesini bile acaba niçin önceden görememiş? (2) PKK  kampları Barzani bölgesinde değil mi?  Türkiye’ye bir kedi bile vermem, diyen Talabani değil miydi”  diye internette  yazıyor  Ali Serdar Bolat isimli bir vatandaşımız.
Ben de sesleniyorum  “Ey benim insanım, bu oyunu göremiyor musun?”

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.