DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21103760.63607%
İzmir
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

“Karaman’ın koyunu, Yunan’ın yeni oyunu”

ABONE OL
09/03/2010 22:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

8 Mart 2010 tarihinde Batı Trakya Türkleri Araştırma Merkezi’nin (BATTAM) “Karaman’ın koyunu, Yunan’ın yeni oyunu” başlıklı basın duyurusu ile ilgili olarak Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) cevap vermek hakkını kullanmak ister.

 

ABTTF Basın Bürosu, Yunan ulusal, bölgesel ve yerel basınını sürekli olarak takip ederek Batı Trakya Türk Azınlığı ve/veya sorunları ile ABTTF ile ilgili olarak basında yer alan haberleri kesip dosyalayarak arşivlemektedir. ABTTF, ulusal ve bölgesel basında aleyhinde çıkan haberlerin farkında olup her bir habere eşit derecede önem vermektedir. Ancak ABTTF, kapsamında ulusal, bölgesel ve yerel basında çıkan haberleri ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirmektedir. Bununla birlikte ABTTF, yine ifade özgürlüğü çerçevesinde Yunan ulusal ve bölgesel basınında yer alan yanlış, temelsiz iddialar ile ilgili olarak görüşünü basın bildirileri aracılığı ile beyan etmektedir. Ancak Yunan ulusal, bölgesel ve yerel basınında aleyhte yer alan her haber için tekzip yayınlanmasının doğru bir yaklaşım olduğunu düşünmediğimiz gibi bahsekonu uygulamanın pratikte işler olmadığını savunuyoruz.

 

Yunan basınında aleyhte yer alan haberlerin tekzip edilmesi ile ilgili olarak ABTTF ile BATTAM arasında herhangi bir görüşmenin gerçekleşmediğini ayrıca belirtiriz. Batı Trakya Türk Azınlığı için BATTAM’ın önemli bir yere sahip olduğunun bilincinde olarak ABTTF, BATTAM’ın iyi niyetli bir yaklaşım ile dile getirdiği endişelerini dikkate alarak gerekli değerlendirmede bulunmuştur.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Halit Habipoğlu

ABTTF Başkanı

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.