DOLAR 32,1884 0.16%
EURO 35,0430 0.18%
ALTIN 2.425,56-0,15
BITCOIN 22128760.36533%
İzmir
23°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Kent Konseyi’nin Genel Sekreteri Tahsin Bulut oldu

ABONE OL
03/09/2020 00:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kent-KonseyiBursa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreterliği’ne, Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 eski genel sekreteri Tahsin Bulut seçildi.

 

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi Tarihi Bina Encümen Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Kent Konseyi Genel Sekreterliği’ne Diş Hekimi Tahsin Bulut’un oy birliğiyle seçildiğini açıkladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin demokratik yaklaşımı ve belediye başkanlığı yönetim anlayışının Kent Konseyi’nin başarılı çalışmalarına yön vereceğini belirten Pala, “Bu dönem kent ile ilgili ortaya konulacak her proje Kent Konseyi’nde tartışmaya açılacak ve demokratik bir platformda alınacak görüşlerin ardından hizmete sunulacaktır. Kent Konseyi de yeni konseptiyle Bursa’nın yararına yapılacak çalışmalarda yönetime katkı sağlayacak kararlar almalıdır. Biz bunun için çalışacağız” dedi. Geçen dönem Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 Genel Sekreteri olarak görev yapan Tahsin Bulut’un Kent Konseyi Genel Sekreterliği görevine oy birliği seçildiğini anlatan Pala, “Bursa’nın sosyal ve cemiyet hayatında çalışmalarıyla bilinen, kent insanı, düşünen, çözüm üreten bir arkadaşımız olan Tahsin Bulut, çalışmalarına Kent Konseyi’nde sürdürecek. Yerel Gündem 21 bünyesinde oluşturulan ve bundan sonra kurumsal bir kimlikle yola devam edecek olan Kent Konseyi ve Yerel Gündem 21’in çalışmalarını koordineli olarak yürüteceğiz” diye konuştu. Pala, konuşmasında, Kent Konseyi Yürütme Kurulu seçimlerinin demokratik ve çekişmeli bir atmosferde gerçekleştiğini hatırlattı. Kurumsal kimlik adına ilk toplantısını gerçekleştiren Kent Konseyi’nin Bursa’nın ‘demokrasi şehri’ olarak anılması iddiasıyla çalışmalarını sürdüreceğini vurgulayan Pala, “Bursa’nın farklı özelliklerinin yanında Türkiye’de bir ‘demokrasi şehri’ olarak ün salması için gerekeni yapacağız” şeklinde konuştu.

 

Bulut’dan güven teşekkürü

Kent Konseyi Genel Sekreteri Tahsin Bulut da kendisine duyulan güvenden dolayı mutlu olduğunu belirttiği açıklamasında, Kent Konseyi konusunda Bursa’nın ciddi bir deneyime sahip olduğunu söyledi. Bulut, “Kent Konseyi kurulduğu günden bu yana Bursa’da aksamadan çalışmalarını sürdürdü. Bütün üyelerin, muhtarların katılım sağladığı Kent Konseyi, referans alınan bir nokta haline gelerek başka bir kimliğe büründü” diye konuştu. Konseyin yeni dönemde de önemli çalışmalara imza atacağını belirten Bulut, “Önümüzdeki süreçte Kent Konseyi, katılımcı ve gönüllülük ilkeleriyle çalışmaya devam edecektir” dedi.

Toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 ve Kültür AŞ Genel Müdürü Rıfat Bakan ile Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Ceyhun İrgil, Cemil Tekin, Celil Çolak, Arif Çelenk, İbrahim Güney, Ümit Duran, Yasin Doğru, Şuayip Toprak, Suat Gülçimen, Kent Konseyi Doğal üyeleri Kadriye Sarıbıyık, Başak Saygı, İbrahim Sönmez ve Batuhan Yılmaz da katıldı.

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.