DOLAR 32,2568 0.17%
EURO 34,8559 0%
ALTIN 2.410,300,06
BITCOIN 2189496-2.1647%
İzmir
26°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Mansur Yavaş’ı Başarıya Götüren Sır

Mansur Yavaş’ı Başarıya Götüren Sır

ABONE OL
19/05/2024 17:38
Mansur Yavaş’ı Başarıya Götüren Sır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

         


BELTAŞ A.Ş Genel Müdür Yardımcısı
Alparslan Yılmaz Twiter X’de yaptığı açıklamalar ile gündemden düşmüyor. Siyasi gelişmeleri iyi analiz eden ve önceden yorumlayan Alparslan Yılmaz Ankara’nın ve Türkiye’nin gündemini değiştiren yorum ve açıklamalarıyla gündeme yön veriyor.

    Ankara Büyükşehir Belediyesi BELTAŞ A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Alparslan Yılmaz, sosyal medya hesabında yeni zamlı tarifeyi yayımladı. Yılmaz, “Bakanlık, zamların seçim sonrası, yani 1 Nisan’dan itibaren uygulanmasını istedi ve şimdi Ankara’da ekmek fiyatı 1 Mayıs itibarıyla 10 TL. Günlük 5/6 hatta 9/10 ekmek alan aileler var, rabbim yardımcıları olsun” diye ifade etti. Yılmaz’ın muhalefet liderlerinin bile suspus olduğu konulara bile cesurca eleştiriler yaparak muhalefet şerhi koyduğu açıklamaları gündemden düşmüyor. Mansur Yavaş’ın sırrı Alparslan Yılmaz gibi ekip arkadaşlarının olması ve tamamen hizmet amaçlı siyaset üretmesidir. Seçim sılagonunda olduğu gibi “AZLAF ÇOK İŞ”  Halk bunu iyi okudu ve güveniyor. Alparslan Yılmaz başarılı hizmetlerinden dolayı yönettiği Belediye şirketlerinde de adından söz ettiriyor. Ankara ve Ankaralı için büyük bir değer olan Yılmaz, Ankaralının gönlünü çoktan feth etmiş bile. Her kuruma bir Alparslan Yılmaz gibi vatanını ve Ankara’yı seven, kul hakkını gözeten, liyakate öncelik veren başarılı bir idareci şart.

    Bu gün genel seçim olsa Erdoğan sız siyasette Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı olur. Neden mi?

   Ak Parti kendi değerlerinden iyice uzaklaştı, metal yorgunluğu yerini söndürülemeyen METAL YANGINIaldı. Metal yangınını söndürmenin tek bir yolu var oda yanmayan yerleri soğuk tutmaktır. Konuyu açarsak Sayın Erdoğan’ın 15 Temmuz Gecesi yanında olan ve canını bile Erdoğan’dan esirgemeyen Metin Külünk gibi değerlere partide görev vermeyip, Sayın Külünk’ün İstanbul’da bağımsız Büyük Şehir Belediye Başkanlığına aday olsaydı çok yüksek oy alacağı bilinmesine rağmen önü kesildi sonuç müspet.  Metin Külünk gibi değerlere Ak Parti içinde ve KABİNEDE yer verilmemesi, seçimlerinde kaybedecekleri bilinen adayların dayatılması, liyakatsiz ve sırf kaybedilsin diye Sayın Erdoğan’a dayatılan adayların durumu ve seçim sonuçlar ortada.  Bunun sebebe Ak Parti içinde Genel başkan koltuğuna kurulmak isteyen gizli adayların kendileriyle çekişmesi. Ak Partinin ilk günlerine dönmesi için Metin Külünk gibi değerlerine sahip çıkması milletin menfaatinedir. Ak Partiye yeniden Refah Partisi seçim kaybettirmedi seçimde alınan bu oylar halkın tepki oylarıdır ve 2 Kasım seçimlerindeki sonucun aynısıdır. Sayın Erdoğan kendi liderliği ile başarılı ismi ile dünyada itibar gören bir lider, yalnız ve yanlış yönlendiriliyor kanaatindeyim.

      Yeniden Refah Partisi üçüncü parti oldu, oy oranı Türkiye geneli % 16 olması gerekirken % 6.19 olması bana göre başarısızlıktır sebebi ise aday belirlemede yerel ve karşılığı olan adaylar yerine maddiyatı ve partide gücü olan adayların seçilmesi, Ak Parti ile ittifak yapılacağı düşüncesi seçmeni kararsız bıraktı. Kazanılan Belediyelerin Adayları Ak partide listeye giremeyen fakat Halkta büyük karşılığı olan isimler olduğu için kazandı. Bu kazanan başkanların Ak partiye geçme riski var, Sayın Erbakan önlem almazsa önümüzdeki günlerde geçişler kaçınılmaz olacak gibi gözüküyor. Halkın umutla baktığı merkez sağ koltuğuna kurula bilecek tek Parti Yeniden Refah Partisi, bu durumu Sayın Erbakan’ın iyi okuması ve bu fırsatı iyi değerlendirmesi lazım. Parti Kurmaylarının birçoğunun radikal bir kararla değişmesi ile Yenden Refah Partisini bir üst lige çıkaracak kanaatindeyim. Genç ve liyakatli bu seçimde başarı sağlamış Kırıkkale il sorumlusu Zafer Öztunç, Çubuk Beledi Başkan adayı Mustafa Erdoğan gibi isimler parti içinde değerlendirilirse zaferler kazanılacaktır. Sayın Suat Kılıç Ankara’da bana göre en çok çalışan adaydı. Bu çalışmaları sabote edilse de halkın gönlünü kazanmayı başardı. Sayın Suat Kılıç Yeniden Refah Partisine büyük güç ve değer kattı Suat Kılıcın bilgeliğinden ve deneyimlerinden faydalanılması başarı yolunda mihmandar olacaktır.

    İyi parti lideri Sayın Akşener başarısızlığı erdemlice kendisiüstlenip hatayı kabullenip gitti ve giderken de partisini de beraberinde götürdü. Umarım Akşener tez zamanda siyasete geri döner çünkü siyasetin sigortasıydı. Sayın MusavatDervişoğlu liderlik koltuğuna daha oturmadan ülkemizin Cumhurbaşkanına söylediği elzem sözlerle liderlik serüvenine bir sıfır yenik başladı. Ülkücülük ve Milliyetçilik geleneğinde ülkemizi yöneten bir lidere saygı duymak gerekirken bu sözleri ile anti ati uyandırdı. Sayın Erdoğan’ın bu dönem son dönemi ve halk tarafından çok sevilen ve en uzun iktidarda kalma rekorunu defalarca kıran bir lider.  Sayın Dervişoğlu’nda Sayın Erdoğan seçmenin gönlünü kazanıp onun oyunu nasıl alırım düşüncenin olmadığı ortada. Bu söylemler kutuplaştırır, Akşener’i çok özleyeceğiz.

     Sayın Özel bu seçimin kazanan tek lideri, yiğide hakkını vermek lazım, sahayı ve halkı iyi okudu. Aday belirlemelerde radikal karar aldı ve uyguladı. Ankara’dan örnek verecek olursak Haymana Belediye Başkanı Levent Koç, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Etimesgut BelediyeBaşkanı Erdal Beşikçioğlu gibi isimlerin kazanacağını önceden iyi biliyordu ve kazandı. Bunu nasıl okudu? Ak Parti adaylarının tekrar halka dayatılmasını ve halkın bu dayatılan adaylara tepkili olduğunu sahada iyi okudu. Bu oyları kalıcı tutabilmesi için Mansur Yavaş ve ekibinin çalışmalarını Türkiye geneline yaymaları gerekir diye düşünüyorum.

       Bu yorumlarımı tarafsız ve objektif olarak Siyaset Bilimi uzmanı kimliğimle yaptım, kimse kırılıp gücenmesin hak ve hakikat bir tanedir. Allah’a ısmarladık hoşça kalın.  

                                Aydın Benli

                         Siyaset Bilimci Yazar

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.