DOLAR 32,2352 0.15%
EURO 34,9634 0.31%
ALTIN 2.425,480,66
BITCOIN 2163671-1.26765%
İzmir
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

Midilli ile bağlar güçleniyor.

ABONE OL
06/04/2010 22:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

IMG_01581Bergama ticaret odasının organize ettiği Midilli Ticari Delegasyon toplantıları 31 Mart 2010 çarşamba günü Midilide gerçekleşti.
BERTO Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman’ın başkanlığından oluşan bir heyet iki günlüğüne yaptığı,  Midilli ziyaretinde Midilli Valisi Pavlos Vogiatsiz,, Belediye Başkanı Nasos Giakalis ve Ticaret Odası Başkanı Georgios Orfanos’u ziyaret etti.
, Ziyaretin amacının Midilli ve Bergama arasındaki ticari işbirliğini yeni adımlarla güçlendirmek ve yeni projeler geliştirmek olduğunu söyleyen BERTO Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman.

 

 

 

 

 

 

 

“Mayıs ayında gerçekleşecek  Midilli Sanayi ve ticaret Fuarına, aktif olarak bir stantla katılmak, orada Bergama’yı tanıtmak ve temsil etmek öncelikli düşünce idi. Bunun içinde fuarla  ilgili bütçe ve katılım koşulları öğrenmek için asıl olarak ziyaretimiz planlanmıştı. Ancak bu heyet ziyareti, amacı dışında da çok fayda sağladı.
Başta Sayın Midilli Valisi ve sırayla Belediye Başkanı ile  Ticaret Odası Başkanı ziyaret edildi. Her üç kurumda da heyetimiz sıcak ve yakın ilgi ile karşılandı.
Yaptığımız her üç görüşme dede öncelikle vize sorununun her iki taraf için de, karşılıklı ticaretin gelişmesine büyük engel olduğu ortak görüşü saptandı ve çözüm için bürokratik girişimlerde bulunulacağı ifade edildi” dedi.
BERTO YAŞAM MÜZESİNİN AÇILIŞINA MİDİLLİ VALİSİ PAVLOS VOGİATZİS GELECEK
8 haziran 2010 da Bergama Belediyesinin organizasyonu ile gerçekleşen, 74. Uluslararası Bergama Kermesinde BERTO ya ait yaşam müzesinin açılışına Midilli Valisini davet ettiklerini söyleyen Melih Kahraman  
8 Haziranda açılışı yapılacak yaşam müzemizin açılış törenine Midilli’den vali, belediye başkanı ve ticaret odası başkan yardımcıları teşrif edecekler” dedi
MİDİLLİ BERGAMA’DA TANITILACAK.
Bergama belediyesinin izniyle belirleyeceği yerlere yerleşecek BERTO turizm bürolarında, Midilli’yi tanıtan Türkçe basılmış broşürlerinde dağıtılacağı ve yöremize gelen yerli yabancı turistlere, Midilli’nin de fahri tanıtımının yapılabileceğinin Midillili yöneticiler iletildiğini söyleyen BERTO Başkanı Kahraman
Yine bu gezide Midillili fotoğraf derneği yöneticileri ile görüşüldü, Kendilerinin Midilli ye ait çekilmiş fotoğraflarının, BERTO’nun açılacak yaşam müzesinde, Bergamalılara sergilenebileceği konusunda işbirliği geliştirildi” dedi.
Başkan Kahraman  “ her iki yaka ile ikili ilişkilerin ve dostluk dileklerinin karşılıklı ifade edildiği bu ziyaretlerin, önümüzdeki günlerde Bergama turizm ve ticaret hayatına olumlu yansımalarını birlikte gözlemleriz diye umuyoruz” dedi.

KİMLER KATILDI?
Geziye Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, BERTO Yönetim Kurulu Üyeleri; İsmail Birol, Erkan Evrenkaya,vbMeclis üyeleri;  Levent Akçay, Tuncer Çalışkan, Caner Gürel ve Genel Sekreter Jülide Sungur katıldı.

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.