Sarıkamış'tan Dünyaya

28 Şubat 2024 - 00:02

Sarıkamış’tan Dünyaya

Dr. Seyfettin Boğazlı Journalist, Tivi6 Dış ilişkiler Koordinatörlüğü, Ulusal kanal Ulusal Sektör program sunucusu ve yapımcısı, Ankara Businnes School kurucusu, SRS & LAV & CANSUL TANCY Şirketinin yönetim kurulu başkanıdır. Yurt içi ve yurt dışında birçok yatırımları var. Boğazlı Ayrıca Dünya Eğitim Danışmanları Konseyi WEBA nın daimi üyesidir. Eğitim ve ihracatı geliştirme programları münasebetiyle 100 den fazla ülkede seminer ve konferanslara katılan Seyfettin Boğazlı 2014 Ekim ayında Avrupa İş Konseyi, Oxford Socrates ödülleri ‘ Yılın Eğitim Danışmanı ‘ ödülünü almıştır. 25 Ekim 2022 yılında İtalya Roma’da gerçekleşen UNESCO ve benzeri kurumların organize ettiği 6 barış kitapları ödül töreninde göç ve insan hakları alanında yaptığı çalışmalar ile ilgili barış ödülü almıştır.

Son Güncelleme :

12 Kasım 2023 - 10:12

337 okuma


(Last Updated On: 12/11/2023)

SARIKAMIŞ’TAN DÜNYAYA DR.SEYFETTİN BOĞAZLI

Kars’ın Sarıkamış İçesinden dünya ekonomisine etki eden bir yol hikâyesinin kahramanı olan Dr. Seyfettin Boğazlı’nınhayat hikâyesi ile karşınızdayım. Dr. Seyfettin Boğazlı 1986 yılında Kars Sarıkamış da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Sarıkamış da tamamladıktan sonra lisans eğitimini Gazi Üniversitesi, yüksek lisans eğitimini Çankaya Üniversitesi’nde tamamladı. University of Texas üniversitesinde Uluslararası ticaret ve lojistik üzerine doktorasını yaptı. Çeşitli vakıf üniversitelerinde öğretim üyeliği yapan Dr. Seyfettin Boğazlı Journalist, Tivi6 Dış ilişkiler Koordinatörlüğü,  Ulusal kanal Ulusal Sektör program sunucusu ve yapımcısı, Ankara Businnes School kurucusu, SRS & LAV & CANSUL TANCY Şirketinin yönetim kurulu başkanıdır.

Yurt içi ve yurt dışında birçok yatırımları var. Boğazlı Ayrıca Dünya Eğitim Danışmanları Konseyi WEBA nın daimi üyesidir. Eğitim ve ihracatı geliştirme programları münasebetiyle 100 den fazla ülkede seminer ve konferanslara katılan Seyfettin Boğazlı 2014 Ekim ayında Avrupa İş Konseyi, Oxford Socrates ödülleri ‘ Yılın Eğitim Danışmanı ‘ ödülünü almıştır. 25 Ekim 2022 yılında İtalya Roma’da gerçekleşen UNESCO ve benzeri kurumların organize ettiği 6 barış kitapları ödül töreninde göç ve insan hakları alanında yaptığı çalışmalar ile ilgili barış ödülü almıştır.

      Afrika Bölgesel Kalkınma projesinin ilk adımları Etiyopya ve Somali’nin Somaliland ve Jubbiland eyaletlerinde atıldı.Avrupa Bölgeler Akademisi Türkiye Temsilcisi Seyfettin Boğazlı Afrika’nın kalkınması için birçok proje geliştirdi.2017 Yılında Ekonomi Bakanlığının ihracatı geliştirme programlarını kullanarak birçok sektörün yurtdışı Pazar araştırmalarına öncülük yapmış bizzat o sektörlerle yurtdışında Türk Ürünlerinin ihracatını ve tanıtımına katkı sağlamıştır. İhracatımızın artması için ülkemizde üretilen ürünlerin yurt dışına satılması hususunda alıcı firma ve devletlere aracılık ederek Türk mallarının tanınmasında büyük katkılar sunmuş ve sunmaya devam etmektedir.

      Dr. Seyfettin Boğazlı’nın Eğitimci ve iş insanı kimliğinin dışında yardım sever ve paylaşımcı yönleri de öne çıkıyor. Dr. Boğazlı mazlum coğrafyalarda ki kardeşlerimize maddi ve siyasi yardımlar götürmektedir. Zalimin karşısında sözünü esirgemeyen korkusuz ve başarılı bir siyasetçidir.Sarıkamış’tan Dünyaya uzanan, tırnaklarıyla kazıya kazıya zirveye yükselen bir başarı hikâyesini anlatmaya çalıştım. Bu haftaki köşemin konuğu yakın dostum arkadaşım Dr. Seyfettin Boğazlı’ydı, bende gençlere güzel örnek olan Dr. Seyfettin Boğazlı’ya başarılar diliyorum. Allah’a ısmarladık hoşça kalın.

Aydın Benli

Siyaset Bilimci Yazar

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.