Say Lan!

17 2024 - 05:09
Balkan Günlüğü gazetesi SR Basın Yayın Ltd. Şti’ine ait olup, Başbakanlık Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Başbakanlık Basın İlan kurumuna kayıtlı bir gazetedir. Anadolu Ajansı’nın abonesi olan gazetemizin Balkan Haber Ajansı (BHA) isminde bir ajansı vardır.23 Aralık 2007 yılında yayın hayatına başlayan Balkan Günlüğü gazetesi, hedef kitlesi ve konsepti itibariyle Türkiye’de ilk gazetedir. Hedef okuyucu kitlesi, İzmir’deki 1,5 Milyon Türkiye genelindeki 17 Milyon civarındaki Balkan-Rumeli göçmeni yurttaşıdır. Ulusal ve Uluslararası yayın yapan gazetemizin düzenli haftalık basım adeti; 20 bin’dir.Gazetemiz,Türkiye’de 52 şehir,yurt dışında 12 ülkede ( Yunanistan,Bulgaristan,Makedonya,Kosova,Arnavutluk,Bosna-Hersek, Romanya,Hırvatistan,Sırbistan, Karadağ,Moldova,Slovenya ) okuyucusu ile buluşmakta.

Say Lan!

(Last Updated On: 08/06/2010)

Televizyonu ve internet gazetelerini incelerken İsrailli bir askerin kanlar içerisinde ki resmini gördüm. İsrail’in Türklere karşı suçlamalarını destekleyen nitelikte bir resim olmuş. Yayınlanma zamanı ile yayınlanmasında çaba sarf edenlerin İsrail’in ekmeğine yağ sürdükleri kesin.

Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanı olmak vasfının dışında partisinden dolayı pek sevmem. Lakin bazen söyledikleri sözlere katılmamak elde değil. Basın bu resimleri göstererek birilerinin ekmeğine yağ sürüyor. Olayların sağlıklı yürümesi için basının da bu provakatif eylemlere dolaylı yoldan (televizyonda ve gazetelerde yer vererek) katılmasını doğru bulmuyorum diyor ya işte İsrail’in bu kanlı baskınında İsrail askerlerini yaralı görüntülerini yayınlamalarına bende sıcak bakmıyorum. Yapılanlar İsrail’i resmen azdırmaktan başka sonuç çıkarmıyor.

Zaten adamların tarihten bu yana Türk diye bir korkusu var. Türklere kafa tutan tek dişi kalmış medeniyetin babası belli olmayan evlatları bugün Türkleri yakın mesafenden alnın ortasından vurmayın kendilerince meziyet sanıyorlar. Sizde kalkmışsınız onların askerlerinin sadece alnında kanlar olan resmini basına dağıtıyorsunuz. Efendim böyle yaparak adamların ekmeğine yağ sürmeyin. Türk’ün haklılığı bir kez daha kanıtlansın.

Hani o medeni, adil ve özgür bir dünyadan bahseden İsrail bana bir fıkrayı hatırlattı.  Bir gün Hitler üç esir yakalamış. Esirler den biri İngiliz, biri Fransız diğeri de Yahudi’ymiş. Size birer soru soracağım demiş Hitler. Bilirseniz sizi bırakacağım demiş. İngiliz’e dönmüş “Titanik kaç yılında battı” diye sormuş. İngiliz hemen “1912” diye cevap vermiş. Bu cevap üzerine Hitler İngiliz’i göndermiş. Bu kez de Fransız’a “Titanikte kaç kişi öldü?” demiş. Fransız hemen “1050 kişi” demiş. O’nu da serbest bırakmış Hitler. Hitler kendi ile gururlanan Yahudi’ye dönmüş ve “bu soruyu bilirsen maalesef seni serbest bırakacağım” demiş. Yahudi hemen “ne sorarsan sor bilirim ben” demiş. O zaman da Hitler “Say lan ölenlerin isimlerini” diyince Yahudi şaşırmış. Bu şaşkınlığı uzun sürmemiş tabii. Anında orada öldürülmüş.

Hani bize üstünlüklerinden bahseden o İsrail saysın bakalım dünyada kaç medeniyet kurmuş, kaç millete adil olmuş ve kaç milletin huzuru için mücadele etmiş, kaç esir insanı özgürlüğüne kavuşturmuş. Bilemezse biletini tek gidişli olarak keseriz. O da cehenneme…

Unutma İsrail! Biz Türkler Allah’tan korkmayan da korkmayız…

Herkesi Allah’a emanet ediyorum…

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.