Tayyip Erdoğan GDAÜ dönem başkanı

17 Nisan 2024 - 06:37

Tayyip Erdoğan GDAÜ dönem başkanı

Tayyip Erdoğan GDAÜ dönem başkanı
Son Güncelleme :

21 Ocak 2010 - 22:00

173 okuma
(Last Updated On: 21/01/2010)

receep-tayyip-erdogan-25 Haziran 2009 tarihinde Kişinev’de yapılan Zirve toplantısında Moldova’dan bir yıllık bir süre için devralmış bulunduğumuz Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Dönem Başkanlığımız kapsamındaki Siyasi Direktörler Komitesi’nin ikinci toplantısı, 25 Ocak 2010 tarihinde Antalya’da yapılacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

GDAÜ üyesi 11 ülkenin (Türkiye, Arnavutluk, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Makedonya, Moldova, Romanya, Sırbistan ve Yunanistan) GDAÜ Ulusal Koordinatörleri ile GDAÜ’nün operasyonel kolu olan Bölgesel İşbirliği Konseyi (BİK) Genel Sekereterinin katılacağı ve Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Selim Yenel’in başkanlık edeceği toplantıda, Dönem Başkanlığımız kapsamında bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetler ile Dönem Başkanlığını Karadağ’a devredeceğimiz 23 Haziran 2010’da İstanbul’da düzenlenecek Devlet/Hükümet Başkanları Zirve toplantısına kadar yapılması planlanan faaliyetlere ilişkin olarak bilgi verilecek ve bölgemizdeki son gelişmeler, Bosna-Hersek konusuna özel önem verilmek suretiyle ele alınacaktır.

Balkanlardaki en önemli bölgesel işbirliği mekanizması olan Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci, Balkan ülkelerinin “bölgesel sahiplenme” anlayışını yansıtmaktadır. GDAÜ Dönem Başkanlığımız süresince, etkin bir bölgesel işbirliğinin tesis ve idamesi yoluyla Balkanları kalıcı bir refah ve istikrar alanına dönüştürmeyi hedefleyen ortak vizyonumuz doğrultusunda, çok sayıda üst düzey siyasi ve teknik nitelikli toplantı ve sair etkinlikler tertiplenmeye devam edilecektir.

 

 

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.