TÜRKYE’NİN İÇİNDE OLACAĞI SAVAŞA HAYIR!

27 Şubat 2024 - 23:53

TÜRKYE’NİN İÇİNDE OLACAĞI SAVAŞA HAYIR!

Son Güncelleme :

21 Ekim 2023 - 20:48

416 okuma


(Last Updated On: 23/10/2023)

 

           Milleti galeyana getirirken, sokak ve toplumsal fayları Filistin mağduriyeti üzerinden ateşlemeye çalışan bazı Din tüccarları Mehmetçik Filistine diye Halkı sokak eylemlerine çağırıyor. Ülkemizin etrafı ABD, İNGİLİZ’ler ve RUS’lartarafından tamamen kuşatılmışken, Yunanistan, Ermenistan ve PYD-PKK ve diğerleri bize saldırmak için fırsat kollarken,amaçları Filistin değil 2000 yıllık köklü bir devlet geleneği olan son Türk şahlanışını durdurmak ve Ülkemizi ABD ve diğer devletler ile savaşa sokmak.

    Etrafımızda ki komşu ülke ve denizlerde konuşlandırılmış ABD ve İNGİLTERE’ nin askeri üstlerinde ki uçak ve diğer silahlar Dünyayı kana bulayacak kadar çok. Bu devletler yıllardır yığınak ve askeri üstler açtılar niye bizim etrafımızda askeri yığınaklar yaptılar hiç düşünmediniz mi?

    Filistin Devleti Fırat kalkanında bizi kınamadı mı? Mavi vatanda Yunanistanın yanında olmadı mı? Karabağ savaşında Ermeni’nin yanında olmadı mı? K.K.T.C Müslüman bir devlet değil mi de Filistin tanımıyor? Doğu Türkistanlı Müslümanlar zulüm altında ölüyor, Filistin devleti onlar için ağladı mı? Bosna Hersek’te Sırplar Müslümanları katletti neredeydi Arap kardeşlerimiz? Arakanda Müslümanlar katledildi neredeydiler? Halepçe katliamında Kürtler katledildi neredeydiler? PKK bebekleri katlederken neredeydiler? Kırım işgal edilirken neredeydiler? Daha niceleri… Bazen kardeş olmakta yetmiyor, Habil ile Kabilde kardeşti, Hz. Yusuf’u kuyuya atanlarda kardeşti, bizi kardeşlerimiz kuyuya atacaklar dikkatli olmak lazım.

     Dostumuzu düşmanımızı dışarda aramayın içimizde arayın. Mehmetçik Filistin’e diyenlere sınırları açın vallahi üç-beş kişi gider onlarda pişman olur geri gelir. Halkı sokağa döküp polisle halkı karşıya getirenlerin amacı Filistin değil uyanık olun. Kimi bu Filistin mağduriyeti üzerinden para toplamak kimi ABD ve İNGİLİZ ajanlığı yaparak bizi savaşa sokmak. Kimi siyasetçilerin derdi de gündemde kalıp oy toplamak, algı operasyonu yapıp Türkiye’yi savaşa sokmak. Büyük tehlike kapımızda. Aklınızı başınıza alın ÖNCE VATAN, Önce TÜRKİYE. Bizim gidecek bir yerimiz yok burada hedef Türkiye bilerek savaşın içine çekiliyoruz. Savaş bize sıçrarsa felaket olur. Savaş televizyonda izlediğimiz gibi değil. Tecavüzler, ölümler, açlık, yokluk, işkenceler aklınıza gelecek her türlü kötülük ve fenalıkları biz yaşayacağız televizyonda izlemeyeceğiz. Bunları düşünün sakın Ülkemizi savaşın içine sürüklemeyin.

    Burada hedef Vatanımız; Türkiye eski Türkiye değil,İstihbaratımız çok güçlü her ülkede operasyon yapıyor, askerimiz çok güçlü, savunma sanayisinde ilerledik Sihalar, Koralımızla, füzelerimizle dünyaya korku veriyoruz, silah sanayisini elinde tutanlar güçlenmemizi istemiyor. Yıllardır ekonomik savaş halindeyiz, dış güçler onlarca darbe ve darbe girişimi yaptırmadılar mı? Şimdide hem içerden karıştırıp, hem de Kahramanlarımızı İsrail Devleti ile savaştırmak. Bizim İsrail ile bir sorunumuz yok ki! İsrail Devleti14 Mayıs 1948 de kurulduğunda ilk tanıyan Müslüman nüfuslu ülke Türkiye oldu. Arap kardeşlerimiz petrol milyarderi paraları var askerleri de var, onlar gitsin savaşsın sonuçta ırkdaşları, niye sadece kınamak ile yetiniyorlar hiç düşündünüz mü? Hamas paraşütle festival alanına saldırıp silahsız sivilleri katlederken Mossad’ın bundan haberi yokmuş? Peki,düşünmediniz mi? Dünyanın en iyi istihbaratlarından olan Mossadbu saldırıdan haberi olmayacak? Mantıklı olun bir Müslüman masum ve günahsız kimseyi öldüremez haram.

    Savaşı zenginler başlatır fakirler ölür. Savaşan iki tarafında kayıpları var savaşın acımasız kuralı bu, iki tarafında savaşı bitirmesi masum halkın ölmemesi için gerekli bir siyasi karar olacaktır.

    Sayın Başkomutanım, Sayın Bilge Liderim Türkmen beyim; Filistin orada gitmek isteyene mani olmayın gitsinler ama kahramanlarımız giderse büyük bir tuzağın içine düşmüş oluruz. Filistin’den öncelikli sorunumuz, etrafımız kuşatılmış bu sorunu nasıl bertaraf ederiz onu düşünmek lazım. Filistin için yardım parası toplayanlarında sıkı denetlenmesi lazım diye düşünüyorum, masumların üzerinden büyük para kazanma hesapları yapacak kötü niyetliler olacaktır. Yurdu müdafaa etmek için top yekûn seferberlik ilan edilmesi lazım diye düşünüyorum. Bu konu İktidarın ve muhalefetin ortak konusu olmalı ve iktidar ve muhalefet Başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında birleşmelidir diye düşünüyorum. Bende bir nefer olarak Liderimin ve Ordumun yanında ve emrindeyim. Yüce Allah vatanımı ve vatandaşımı korusun, kahraman ordumuzu her daim muzaffer etsin. Amin.

         Savaş insanlık suçudur ve savaşın her türlüsünü lanetliyorum.

Aydın Benli

Siyaset Bilimci Yazar

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.