DOLAR 32,2047 0.05%
EURO 34,9809 0.31%
ALTIN 2.443,27-0,73
BITCOIN 2235468-0.75409%
İzmir
23°

HAFİF YAĞMUR

SABAHA KALAN SÜRE

Uluslararası Balkan Kongresinde NGO’lar konuşuldu

ABONE OL
01/05/2010 22:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

balkan-kongreTekirdağ’da gerçekleştirilen 3.Uluslararası Balkan kongresinde İzmir’den  BASAM başkanı Rifat Sait te katılarak bir konuşma yaptı.

Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM)  , Namık Kemal üniversitesi ve Tekirdağ valiliği’nin birlikte düzenlediği 3.Uluslararası Balkan Kongresi Tekirdağ’da sona erdi.Kongrenin bu yılki konusu “Balkanlar’da Bölgesel işbirliğinde STK ve Düşünce kuruluşlarının rolü” oldu.

Türkiye’nin başarılı dış politikası’nın altının çizildiği kongrede Balkan ülkelerinde Sivil düşünce tartışıldı.Organizasyonda 7 oturum yapıldı ve otuzun üzerinde bildiri sunuldu.Kongrede konuşmacıların yanı sıra müzakereciler de söz alarak düşüncelerini anlattılar.Kongrenin ikinci gününde İzmir’den konuşmacı olarak katılan Balkan stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rifat Sait, “Balkan ülkeleri arasında ortak bir ağ kurulması fikri ve bunun gerçekleştirilmesinde NGO ve STK’ların rolü” konulu bir konuşma yaptı.

Düşünce kuruluşları- Devlet dışı düşünce kuruluşları yani NGO (Non Geverment Organization) ve Sivil Toplum Kuruluşları’nın konu alındığı bu yılki kongreye 12 Balkan ülkesinden 100’ün  üzerinde diplomat,araştırmacı, yazar, analist , müzakereci,STK ve NGO temsilcisi katıldı.

Kongrenin üçüncü gününde Dışişleri bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından organizasyonunda  Balkan ülkeleri Stratejik Araştırma merkezleri Network ağı toplantısı yapıldı.

Kongrenin son günü tüm misafirlerin katıldığı bir şehir gezisi yapıldı.

Kongrenin sonuç bildirisi TASAM tarafından önümüzdeki günlerde yayınlanacak.

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.