DOLAR 32,2376 0.18%
EURO 34,9791 0.38%
ALTIN 2.425,380,66
BITCOIN 2172533-3.26788%
İzmir
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:03

İKİNDİYE KALAN SÜRE

İzmir’in ilk düşünce kuruluşu kuruldu

ABONE OL
26/03/2010 22:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

basamKısa adı BASAM olan Balkan stratejik Araştırmalar Merkezi çalışmalarına başladı

İzmir’de ilk kez bir Stratejik Araştırma Merkezi kuruldu. Kısa adı BASAM Olan “Balkan Stratejik araştırmalar Merkezi” düşünce kuruluşu ya da diğer bir ismi ile namı değer  Think –Tank olarak hizmet verecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurucu başkanlığını Rifat Sait’in yaptığı BASAM Türkiye ve Balkan ülkeleri arasında stratejik bir köprü olmayı amaçlıyor.

Kurucu başkan Rifat Sait, Dernek statüsünde kurulan BASAM’ın klasik dernekçilik anlayışının dışında bir düşünce kuruluşu gibi çalışacağını söyleyerek. “ Balkanlar üzerine akademik araştırmalar yapılacak, konferanslar düzenlenecek, uluslar arası organizasyonlara imza atılacak, dedi.

Rifat Sait şöyle konuştu: “ En yakın zamanda Türkiye’deki diğer Düşünce kuruluşları ve üniversitelerin ilgili bölümleriyle temasa geçip ortak bir iletişim ağı kurmak istiyoruz. Kısmetse ilk aktivitemiz Dışişleri bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nu Dış politika üzerine bir konuşma yapmak üzere ilk kez İzmir’e getirmek olacak. Sayın bakandan bu konuda şifahen bir söz aldık. Yapacağımız araştırmalar, aktiviteler, yazı ve makalelerimizi Balkan Strateji dergisinde ve halen hazırlanmakta olan web sayfamızda kamuoyu ile paylaşacağız. Araştırmalarımızda akademik çalışmalara yer vermek istiyoruz. Kurumumuz başta Avrupa Birliği olmak üzere yerli ve yabancı projeleri takip edecek ve bizzat hazırlayacak.” Dedi.

BASAM’ın kurucuları ağırlıklı olarak Akademisyen ve gazetecilerden oluşuyor. Başkanlığını gazeteci-yazar Rifat Sait’in yaptığı düşünce kuruluşunda, Prof. Dr. Koray Başol, Yrd. Doç. Dr. Balkan Devlen, Yrd. Doç. Dr. Bilgin Çelik, gazeteci Hakan Serbest, Yönetici iş kadını Sevilay Sait, gazeteci-yazar Ebru Aslıer, siyasetçi, yazar ve akademisyen Zekiye Seda Sönmez, Gazeteci-yazar İsmet Topaloğlu ve akademisyen -Yazar Sakol Brahaj görev aldılar.

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.