DOLAR 32,1808 0.14%
EURO 35,0215 0.14%
ALTIN 2.433,81-0,59
BITCOIN 0%
İzmir
23°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

78. İzmir Enternasyonal Fuarı’na ilişkin hazırlıklar sürüyor.

ABONE OL
03/09/2020 00:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ief28 Ağustos-6 Eylül 2009 tarihleri arasında düzenlenecek 78. İzmir Enternasyonal Fuarı’na ilişkin hazırlıklar sürüyor.

 

 

 

 

 

 

 

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın himayesinde gerçekleşecek fuara, 25 ülkeden, 10’u bakan düzeyinde 150’ye yakın yabancı delegasyon temsilcisinin katılması bekleniyor.

Türkiye’nin uluslararası ilk fuar organizasyonu İzmir Enternasyonal Fuarı, 78. yılına hazırlanıyor. 28 Ağustos – 6 Eylül 2009 tarihleri arasında düzenlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı’nda, tema İletişim Teknolojileri ve Telekomünikasyon, onur konuğu il Çanakkale, onur konuğu ülke Etiyopya olacak.

Hazırlıklara ilişkin çalışmalar İzmir Vali Yardımcısı Nevzat Ergün başkanlığında gerçekleşen delegasyon toplantısıyla sürdü. Sanayi Ticaret Bakanlığı, İzmir Emniyet Müdürlüğü,  İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, ESBAŞ ve İZFAŞ yetkililerinin katıldığı toplantıda yapılan tahsis çalışmaları ve alınacak güvenlik önlemlerinin yanısıra  Sanayi ve Ticaret Bakanlığı himayesinde düzenlenecek delegasyona ilişkin de bilgi verildi.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı  Avrupa Birliği Koordinasyon Genel Müdürlüğü Yardımcısı Ayhan Yılmaz,  bu yılki fuara 25 ülkeden 10’u bakan düzeyinde 150’ye yakın yabancı delegasyon  üyesinin  katılmasını  beklediklerini bildirdi. Yılmaz, “İzmir Enternasyonal Fuarı, yabancı ülkeler bazındaki önemini koruyor. İzmir’e gelen heyetler fuarı ziyaret ederken, çeşitli ticari bağlantılar kuruyor ve  ülkeler arası ticari anlaşmaların zemini hazırlanıyor. Fuar, gelen heyetlerin Türkiye’nin sanayi altyapısını incelemesine de zemin hazırlıyor. Heyetler öncelikle organize sanayi bölgeleri ve serbest ticaret bölgelerinin kuruluş, yatırım ve işleyiş yöntemleriyle de ilgileniyor. İEF bu açıdan farklı bir öneme sahip. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı olarak 78. İEF nedeniyle ülkemize gelecek heyetlerin ikili ticari ilişkileri gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz ” dedi.

Bir genel ticaret fuarı niteliği taşıyan ve Türkiye’nin en eski fuar organizasyonu olan İzmir Enternasyonal Fuarı’na  her yıl 15 farklı ürün grubunda, yerli yabancı 1000’i aşkın firma, 60’a yakın ülke katılıyor ve 10 gün süreyle açık kalan fuarı, 1,5 milyon kişi ziyaret ediyor.

 

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.