DOLAR 32,2454 0.18%
EURO 34,9796 0.36%
ALTIN 2.426,120,69
BITCOIN 2172595-2.32708%
İzmir
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

AB’den Arnavutlara bir ayıp daha: “EŞÇİNSEL EVLİLİKLERİ” yasallaştırın

ABONE OL
06/08/2009 22:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Komisyonunun 15 Temmuz’da Makedonya, Sırbistan ve Karadağ ülkeleri için altı ay sonra vizesiz seyahate yeşil ışık yakarak,  Arnavutluk, Kosova ve Bosna dahil etmeyerek karar almasının yankıları şiddetle devam ettiği bu günler de bir yenisi daha eklendi. Avrupa, Makedonya, Sırbistan ve Karadağ’dan isteyemediği Tiran yönetiminden istedi. “EŞCİNSEL EVLİLİKLERİ YASALLAŞTIRIN” isteği. Arnavutların vizesiz seyahate yeşil ışık yakmamasının sebebi, güya istenilen kriterler yerine getirilmediğindendir. Ama Sırbistan ve Karadağ’ının da bütün kriterleri yerine getirmedikleri kendileri belirtmesine rağmen onlara vizesiz seyahate yeşil ışık yaktılar. İlginç ve utanç verici olan ise bölge istikrarına en büyük katkılarını sağlayan Arnavutlardan “EŞCİNSEL EVLİLİKLERİ YASAL OLARAK KABUL EDİLMESİNİN” istenmesidir. Arnavutluk’ta farklı çevrelerden sesler yükselmekte ve AB’nin bu isteği konusunda reaksiyonların ve yapılan değerlendirmelerin bir özetini de “BİZE DÂHİL OLMAK İSTERSENİZ; YA AİLE, TOPLUM, İNANÇ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİNDEN VAZGEÇİN YA DA SLAVLAR GİBİ BÖLGE HALKLARI ÜZERİNE SOYKIRIM YAPIN Kİ, BİZDEN OLASINIZ…” şeklindedir.
Konu Arnavutluk medyasında 10 gündür geniş yer buldu ve güncelliği hala devam etmekte. Konuyla ilgili bu hafta başına Arnavutluk Başbakanı Sali Berisha’ya gönderdiğim e-maili sizinle paylaşmak istiyorum. “““Sayın Başbakanım, medyadan öğrendiğim kadarıyla iktidarınızın “EŞCİNSEL EVLİLİĞİ-MARTESA HOMOSEKSUALE” yasallaştırmak istediğidir. Toplumumuzda böyle bir konun bırakın yasallaşmasını, söylenti olarak konuşuluyor olması bile bizi (Arnavutları) ahlaki, etiksel, maddi-manevi, ailevi, kanunen, dinen, milli ve kültürel olarak çok üzmüştür…
Bu konuda AB’nin yaptırım gücü olduğu belirtilmektedir. Fakat Avrupa Birliği alanında çalışma yapan biri olarak, böyle bir şeyin lanse edilemeyeceği garantisini veriyorum. Çünkü bu konuda ki AB kanunları “eşcinsellerin toplumdan dışlanmamasını, hor görülmemesini istemekte”dir. AB de sizden eşcinsel evliliğini yasal hale getirmek diye bir şey istememektedir ve isteyemez de…
Bunun için sayın Başbakanım Berişa size, hem bir vatandaşınız olarak, hem bir birey olarak, hem ailevi hem de binlerce arkadaşım adına konudaki rahatsızlığımızı iletmek istiyorum. Çünkü sizi iktidara getiren biziz. Partinizi iktidara getiren bizim muhafazakârların oylarıdır ve muhafazakârların böyle bir durumu kabul etmek asla söz konusu olamaz… Allah’ın yasak ettiği bu seks ilişkilerini yasallaşan toplumlar, kendilerine fayda olacak herhangi bir iyiliği görebilmiş değiller, ve hiçbir dertlerinin imdatlarına da koşmuş değil bu yasalar… Aksine toplumsal zararları çok olmuştur. Tanrı’dan gelen ve doğal olan, neslini ve insan onurunu devam etmesini sağlayan erkek-kız/kız-erkek evliliklerin (yasal ve insani cinsel ilişkilerinin) anormalleşmesine sebebiyet vermiştir. Yarın öbür gün çocuklarımız TV’lerde canlı olarak evlenecek olan iki adamın/GAY veya iki bayanın/LESBİAN gördüklerinde, biz nasıl anlatacağız bu durumu? o adam o öbür adamla, o bayan o öbür bayanla mı evleniyor diyeceğiz… bunun için lütfen, bu konu gündeme dahi bir daha gelmeyeceği sözünü istiyoruz sizden, çünkü partiniz olan PD (Demokrat Parti) ahlaki, milli ve kültürel değerlerimizi koruyacağına dair sözü almıştık zaten gönlümüze yer verirken.
Tüm semavi dinlerde, birçok bilim adamın, filozofun, sosyolog ve antropologların eşcinsel evliliklerin “insani olmayan fakat insana bulaşan bir virüstür/hastalıktır” diye tarif etmekteler. Bunun için insanoğluna bulaşan bu insani olmayan virüsü yasallaşmanın yerine tedavi etmek gerekir. Ancak bu şekilde Allah’ın rızasını kazanmış olabileceğiz…
Sayın Başbakanım Berişa, sizin, politikalarınızın, partinizin ve kurmaylarının bir sempatizanı ve destekleyicisi olarak sizden ricam; Lütfen, Arnavutluk’ta Homoseksüel Evliliği yasallaştırma yoluna gitmeyiniz. Çünkü medeni dünyanın ve AB’nin tüm ülkelerin hasret kaldığı “Arnavut Ailenin Değerlerini” yok edeceksiniz. Avrupa’nın Arnavutların vizesiz seyahat etme şartı “Homoseksüel Evliliği Yasallaştırmak” ise, bırakın Avrupa’da seyahat etmeyelim. Böyle bir şart, 2004 ve 2007 yıllarında Birliğe tüm eşit haklarla üye olan 12 ülkeden hiçbirinden istenmemiştir. Bizden neden istiyorlar, konuda istek mi çok vatandaşlarımızdan (!), yok zaten. Ama eğer konuda Arnavut vatandaşlarından gizli talep çok ise(! ki o da olmadığı bilinmektedir) vize versinler ve Hollanda’ya gidip evlensinler… Değerli Başbakanım Berişa, böyle bir yola girmeyeceğini inandığım için bu e-maili yazıyorum, siz ve iktidarınız da bu vebalden kurtulun, size oy vererek iktidara getiren bizler de rahatlamış olarak iktidarınızı desteklemeye devam etmiş olalım…”””
Gönderilen mektup, e-mail ve mesajlara kesinlikle cevap veren Başbakan Berişa bu e-mailime genişçe cevap verme fırsatını hala bulamadığını, mesajımı alıp okuduğu, konunun ciddiyeti olmadığı ve her konuda olduğu gibi halkın duyarlılığına kulak astıklarını belirtmiştir.

 

Sokol BRAHAJ

 

 


 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.