DOLAR 32,2470 0.2%
EURO 34,9680 0.34%
ALTIN 2.424,770,63
BITCOIN 2174616-3.33749%
İzmir
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

ANFAŞ FRESHANTALYA 2010 Uluslararası Meyve Sebze, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı

ABONE OL
12/01/2010 22:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANTALYA-IZMIRTürkiye’nin yaş meyve sebze sektöründeki tek fuarı “ANFAŞ FRESHANTALYA 2010 Uluslararası  Meyve Sebze, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı” , 18-20 Mart 2010 tarihleri arasında  Antalya Expo Center’da  4. kez düzenlenecek.

 

 

 

Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, “Türkiye’nin sektöründe tek uluslararası fuarı FRESHANTALYA 2010’a destek olmak, büyütmek gerekir” diyerek İzmir’in desteğini ortaya koydu. ANFAŞ Fuarcılık, Ege İhracatçı Birlikleri üyelerinin toplu katılımına olanak sağlayan bir standı Ege İhracatçı Birlikleri üyelerine özel fiyatla tahsis edecek.

 

Anfaş Fuarcılık, Ege İhracatçı Birlikleri’nde, “ANFAŞ FRESHANTALYA 2010 Uluslararası  Meyve Sebze, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı” ile ilgili “Bilgilendirme Toplantısı” tertipledi. Bu yıl uluslararası ünvanını kazanan Anfaş FreshAntalya Fuarı’nda Türk yaş meyve sebze ihracatçıları ile İtalya, Fransa, Polonya, Almanya, Hollanda, Mısır, Şili ve KKTC başta olmak üzere birçok ülkeden alıcılar bir araya gelerek ikili iş görüşmeleri yapacak ve Türk yaş meyve sebze sektörü ihracatını arttırmak için çaba gösterecek.

 

Türkiye’nin sektöründe tek uluslararası fuarı olan “ANFAŞ FRESHANTALYA 2010 Uluslararası  Meyve Sebze, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı”nın başarılı bir şekilde 4 yıldır düzenlendiğini anlatan Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, “Türk yaş meyve sebze sektörü, dünyadaki küresel krize rağmen bir gelişim, büyüme gösterdi. Türk yaş meyve sektörü olarak bu fuara destek olup, sahip çıkmak gerekir. Bu fuarı ne kadar büyütürsek, uluslararası fuarlar ile birlikte adını andırabilirsek o zaman Türk malını dünya pazarlarına daha kolay sunabiliriz pazarlayabiliriz” diye konuştu.

 

İZMİR VE EGE BÖLGESİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

 

İzmir ve Ege Bölgesi firmalarını çok önemsediklerini belirten Türkiye İhracatçılar Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi ve Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Satıcı ise, Ege Bölgesi’nde yerleşik yaş meyve sebze ihracatçısı firmaları “ANFAŞ FRESHANTALYA 2010 Uluslararası  Meyve Sebze, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı”nda görmeyi arzu ettiklerini söyledi.

 

Yaş meyve sektöründe yaz aylarında Ege Bölgesi’nden yaş üzüm ve kiraz ihraç eden firmaların, kış aylarında Antalya’dan domates ihraç ettiklerini ve iki bölgenin bir işbirliği içerisinde olduğunu anlatan Satıcı, bu işbirliğinin bu fuarla daha da artacağına inandığını söyledi.

 

EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ’NE 100 METREKARE ÖZEL STAND

 

Kamu ve özel sektörün bir araya gelmesi ile kurulan ANFAŞ Fuarcılık A.Ş.’nin yaş meyve sebze sektörüne hizmet amacıyla, “ANFAŞ FRESHANTALYA 2010 Uluslararası  Meyve Sebze, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı”nı düzenlediğini belirten ANFAŞ Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer, fuara yurtdışından market zinciri yöneticisi, ithalatçı, komisyoncu, tüccar kesiminden 500 kişinin katılım teyidinde bulunduğunu, bu kişilerde Türk ihracatçılarının ikili iş görüşmeleri gerçekleştireceğini kaydetti. Server, Ege İhracatçı Birlikleri üyelerine yönelik olarak, fuar alanında 100 metrekarelik bir standı özel fiyattan tahsis etmeye hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

 

Anfaş Fuarcılık Direktörü Çiğdem Akmandor’da, Ege İhracatçı Birlikleri üyelerine yönelik “ANFAŞ FRESHANTALYA 2010 Uluslararası  Meyve Sebze, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı” ile ilgili bir sunum yaptı ve fuarı tanıttı.

 

FRESHANTALYA FUARI TÜSEMKOM VE PERDER İLE BİRLİKTE

 

Fuara katılan firmaların yurtdışı ile ihracat bağlantısı kurduklarını hem de Türkiye deki tüm toptancı ve süpermarket zincirlerinin yetkilileri ile görüşme şansı bulduklarını belirten Çiğdem  Akmandor, “Bu nedenle Tüsemkom ve Perder ile yoğun çalışmalar yürütüyoruz” dedi. Geçen sene fuarı TÜSEMKOM’un 150 komisyoncu ile ziyaret ettiğini vurgulayan Akmandor Türkiye Perakendeciler Federasyonu – PERDER üyesi İstanbul, Ankara, Kayseri, Zonguldak, Bursa, İzmir, Samsun, Diyarbakır illerinden 70 süpermarket zinciri sahiplerinin Anfaş FreshAntalya 2009’u ziyaret ettiklerini 2010 yılında bu rakamların çok daha artacağını belirtti.

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.