DOLAR 32,1808 0.14%
EURO 35,0215 0.14%
ALTIN 2.433,81-0,59
BITCOIN 0%
İzmir
23°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Bornova açılış atağı yapacak

ABONE OL
03/09/2020 00:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bornova Belediyesi’nin 3 toplum merkezi bir ay sonra açılıyor. Merkezler Bornova Halkının yaşam kalitesinin yükseltilmesini hedefliyor.
Halkın yaşam kalitesini yükseltmek için bütün imkanlarını seferber eden Bornova Belediyesi bir ay sonra Naldöken Toplum Merkezi, Mevlana Toplum Merkezi ve Türkan Saylan Kadın Konuk Evi olmak üzere 3 merkezini açacak. İçlerinde spor, kültür, eğitim, barınma imkanlarının bulunacağı merkezlerden Bornova halkı ücretsiz olarak faydalanacak.
Merkezlerin teçhizat ve insan olarak içini dolduracak olan Bornova Belediyesi sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getiriyor.  
Bu tür mekanlarda önemli olanın etkin şekilde halkın katılımı ve sahiplenmesi olduğunu belirten Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır merkezlerin bir ay sonra açılışının yapılacağını ve halkın kullanımına açılacağını dile getirerek, “Merkezlerimizin açılışını Sayın Genel Başkanımız Deniz Baykal ile birlikte yapmayı hedefliyoruz” dedi.
Sosyal belediyecilik anlayışının gereği olarak bu hizmetleri koşulsuz şartsız yerine getirme kararlılığında olan Başkan Sındır, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkılmasının yolu böylesi hizmetlerle mümkün olacaktır. Bir yandan okullara yardım, diğer yandan da mutlak yoksulluk ve açlık sınırının altında yaşayan insanlara destek ve aynı zamanda kadınların, gençlerin, yaşama katılabilmeleri, aydın, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak geliştirilebilmesi için belediye hizmetlerimize son sürat devam edeceğiz” diye konuştu.  
Merkezlerde neler olacak
Naldöken toplum merkezi
2500 metrekare hizmet alanı olan merkez iki katlı olacak. Bodrum katı artı 2 normal kat üzerine inşa edilmiş merkezin içinde 400 kişilik gösteri ve konferans salonu bilgisayar, kütüphane ile eğitim odalarının yanı sıra açık ve kapalı otopark, bulunacak.  Ayrıca yönetici odalarıyla birlikte çeşitli donanımları bulunacak. Merkezin son rötuşları yapılıyor.
Mevlana Toplum Merkezi
2 bin 900 metrekare alanı olan Mevlana Toplum Merkezinde kültür sanat etkinlikleri, kadınlara el beceri kursları, okuma yazma kursları ayrıca gençlere ve çocuklara yönelik hemen her türlü hizmet verilecek. Merkezin içinde atölyeler, soyunma odaları, idari odalar, yemek salonu, doktor ve psikolog odası, danışma odası, kuaför, çocuk oyun odaları, kütüphane, internet odası, derslikler, çok amaçlı salon, makyaj ve soyunma odası, malzeme deposu ve sığınak bulunuyor.  
Türkan Saylan Kadın Konuk Evi
30 kadın ve 70 çocuğun kendi ev ortamlarında konaklayabileceği merkez 2550 metrekare kapalı  alan üzerine kuruldu. İçinde kütüpnane, çocuk için ders çalışma ve oyun alanı, spor alanları, çok amaçlı salonlar, her yatak odası için TV salonu bulunuyor. Gün boyunca psikolog sosyal hizmet uzmanı, doktor, avukat ve hemşire gözetiminde hizmet verilecek. Ayrıca kadınlar meslek sahibi olabilmek için çeşitli eğitimler görecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.