Bunlar Haçlı Çocukları

2 Mart 2024 - 22:59

Bunlar Haçlı Çocukları

Bunlar Haçlı Çocukları
Son Güncelleme :

31 Mayıs 2010 - 22:00

150 okuma
(Last Updated On: 31/05/2010)

Son günlerde Amerika da dinimize yönelik bir saldırı daha gerçekleştirildi. Amerika da Pamela Geller adlı muhafazakâr bir aktivistin hazırladığı İslam karşıtı reklâm kampanyası, Müslümanlara yönelik saldırının bir delili niteliğinde oldu. New York’taki 30 kadar otobüsün üzerine yapıştırılan afişlerin, İslamiyet’ten ayrılmak isteyen kişilere yardım etmek amacıyla hazırlandığı söyleyerek açıkça haçlı zihniyetine mensup olduklarını söylemekteler. Saldırının ve çirkinleşmenin sınırlarını zorlayan bu haçlı çocukları afişlerinde “Başınıza fetva mı çıkarıldı? Aileniz ve içinde yaşadığınız toplum sizi tehdit mi ediyor? İslam’ı terk mi ediyorsunuz?” yazılı reklâmlar yayınladılar. Hatta ve hatta kendilerinden yardım bekleyen kişileri “RefugeFromIslam.com” adlı internet sitesine yönlendirmeyi de ihmal etmediler.

İSLAMLAŞMAYI DURDURMA

Amerika’daki İslamlaşmayı Durdurma” adlı örgütün yöneticisi olan Geller, 8 bin dolara mal olan kampanyanın Müslümanlara saldırı amacını taşımadığını, girişimin dini özgürlük kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini ileri sürdü. Kim Geller’e özgürlüğün sadece bir kişi veya zümreye ait olduğunu söylemişse Geller’i feci halde kafaya almış demektir. Amerikan İslami İlişkileri Konseyi’nden Fayza Ali, kampanyanın insanların İslam dinine bağlı kalmaya zorlandıkları gibi yanlış bir intiba uyardığını vurgulamış. Kent Konseyi üyesi Robert Jackson da, kampanyanın aşırı sağcıların İslamiyet’e yönelik saldırısı olduğunu belirtmiş. İslamiyettin dünya üzerinde hızlı bir şekilde yayılması ne bir konseyin işidir nede bir bireyin işidir. Bu ancak Rahman ve Rahim olan Allah’a dönüşün sinyalidir. Unutmayınız! Susmak kabullenmektir. Bu saldırı son olmasa bile bu çirkin hareketi şahsım adına yazarak susmadığımı ve kabullenmediğimi söylemek istiyorum. Amerika da ikiz kulelerin yıkımından söz eden dünyanın barışından ve huzurundan bahseden Amerikan yetkililerin her geçen gün dinimize yapılan bu ahmakça saldırının neden önüne geçemediklerini de dair bir açıklama yapmalarını hatta ve hatta Müslümanlardan özür dilemelerini bekliyorum.

BARIŞ VE HUZUR DİNİ

Allah (c.c.) Şura suresi 15. Ayeti kerimesinde “(Ey Muhammed!) Bundan dolayı sen çağrıya devam et ve emrolunduğun gibi dosdoğru ol. Onların heva ve heveslerine uyma ve şöyle de: “Ben Allah’ın indirdiği her kitaba inandım ve aranızda adaleti gerçekleştirmekle emrolundum. Allah bizim de Rabbimiz, sizin de Rabbinizdir. Bizim işlediklerimiz bize, sizin işledikleriniz sizedir. Bizimle sizin aranızda tartışılacak bir şey yoktur. Allah hepimizi bir araya toplayacaktır. Dönüş de ancak O’nadır.” demiştir. Sözlerime bu din düşmanlarına ders olacak nitelikte bir cevap olacağına inandığım Necip Fazıl hocamızın başından geçen bir olayı aktararak tamamlamak istiyorum. Necip Fazıl vapurla Karaköy’e geçerken, yanına biri yaklaşıp: “Üstad”, diye sormuş “Peygamberlere ne diye gerek duyuldu, biz kendimiz yolumuzu bulabilirdik.” N. Fazıl, okuduğu kitaptan başını kaldırmadan: “Ne diye vapura bindin ki, yüzerek geçsene karşıya” cevabını vermiş…

Herkesi Allah’a Emanet Ediyorum…

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.