DOLAR 32,1827 -0.02%
EURO 34,9813 0.26%
ALTIN 2.440,88-0,83
BITCOIN 2233089-0.95432%
İzmir
23°

HAFİF YAĞMUR

SABAHA KALAN SÜRE

Danimarkalıların İsviçre’de Para Saklaması Zorlaştı

ABONE OL
07/09/2009 22:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

danimarkaparasDanimarka Vergi Kurumu Skat, Vergiden Kaçırmak İçin Parasını Yurtdışında Saklayan Danimarkalılara Göz Açtırmayacak.

 

 

 

 

 

Bankacılıkta Takip Ettiği Gizlilik Politikası ile Bilinen İsviçre ile Bir Anlaşma İmzalayan Danimarka, Parasını İsviçre’de Gizli Banka Hesaplarında Saklamayı Tercih Eden Danimarkalıların Bilgilerine Artık Rahatça Ulaşabilecek.

Danimarka Vergi Kurumu SKAT, vergiden kaçırmak için parasını yurtdışında saklayan Danimarkalılara göz açtırmayacak. Bankacılıkta takip ettiği gizlilik politikası ile bilinen İsviçre ile bir anlaşma imzalayan Danimarka, parasını İsviçre’de gizli banka hesaplarında saklamayı tercih eden Danimarkalıların bilgilerine artık rahatça ulaşabilecek.

Söz konusu anlaşma uyarınca İsviçre, istek olması halinde ülkesinde gizli hesabı olan Danimarkalılar ile ilgili bilgileri SKAT ile paylaşacak. Konu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan Vergi Bakanı Kristian Jensen anlaşma ile İsviçre bankacılık sisteminin gizli ve kapalı yapısının sona ereceğini söyledi. “Bu anlaşma bize altın bir fırsat sunuyor” diyen Bakan Jensen “İsviçre’den elde edeceğimiz bilgiler sayesinde Danimarka’nın en az 100 milyon kron ekstra vergi gelirine kavuşacağını umuyorum” şeklinde konuştu.

Vergi Gelirleri Dairesi Müdiresi Susanne Reinholdt ise İsviçre ile sağlanan anlaşmadan memnun olduğunu çünkü Danimarka’dan birçok insanın beyan etmediği parasını İsviçre bankalarında sakladığını söyledi. “Bu anlaşma SKAT’ın İsviçre’de gizli banka hesaplarında saklanan paraları bulmasına yardımcı olacak” diyen Reinholdt “Daha önce ulaşamadığımız bilgileri bu anlaşma ile elde edeceğiz. Bu da bizim işimizi kolaylaştıracak” şeklinde konuştu. Reinholdt anlaşmanın sadece mevcut hesaplarla ilgili bilgileri kapsamadığını, gelecekte açılacak gizli hesap bilgilerini de kapsadığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.