DOLAR 32,1909 0.17%
EURO 35,0458 0.19%
ALTIN 2.426,02-0,13
BITCOIN 2196168-0.36673%
İzmir
23°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Ege Üniversitesi’nde yabancı öğrencilere kurs

ABONE OL
03/09/2020 00:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ziraatEge Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Erasmus programı çerçevesinde desteklenen yoğun kurs programı düzenledi.

 

 

 

 

 

Organik Tarım Sistemlerinde Agronomik, çevre ve sosyo ekonomik sürdürülebilirlik konusu çerçevesinde yurt dışından 17 öğrenci geldi. Polonya’dan 4, Yunanistan’dan 3, İtalya’dan 6, Estonya’dan 1, Mısır’dan 1, Gana’dan 1, Nepal’den 1 kişi Türkiye’den 12 kişi katıldı. Programa katılan öğrencilerin Avrupa Birliği Erasmus Programına dahil üniversitelere kayıtlı olma zorunluluğu olması gerektiğini söyleyen Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uygun Aksoy “Organik tarım, özellikle tarımın ve gıda maddelerinin doğal kaynaklar üzerindeki baskısını azaltarak gelecek kuşaklara daha iyi bir dünya bırakmayı amaçlamaktadır. Temel ilkeleri bu doğrultuda gelişmiştir. Ancak uygulamalarda bu konuları gözardı edildiği ve konvensiyonel tarımdakine benzer yanlışların yapıldığı durumlarda görülmektedir” dedi. Lisans üstü öğrencilere bir çok farklı konular hakkında bilgi aktardıklarını ve özellikle de örnekler üzerinde tartışmalara olanak sağladıklarını söyleyen Prof. Dr. Aksoy “Katılımcılar organik tarımda başarılı ve başarısız örnekler ile ulusal organik tarım politikaları konularında ödev hazırlayıp sunum yaptılar. Ayrıca ülkemizde organik tarımın başkenti konumundaki İzmir ve çevre illerde organik çiftlik, köy ve turizme entegrasyonunu sağlandığı alanlar gezilerek tartışıldı” dedi.

6’sı  AB ülkelerinin öğretim üyeleri olmak üzere 12 Ege Üniversitesi Öğretim Üyesiyle birlikte toplam 18 öğretim üyesi ders verip eğitimlere katıldı.

 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.