DOLAR 32,1884 0.16%
EURO 35,0430 0.18%
ALTIN 2.425,56-0,15
BITCOIN 22128760.36533%
İzmir
23°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Eğitim sırası öğretmenlerde

ABONE OL
03/09/2020 00:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

bcek-okuluEge Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin düzenlediği Böcek Farkındalığı Yaratma Projesi’nde (BÖFYAP) öğrencilerin ardından öğretmenlere de eğitim verilmeye başlandı.

 

 

 

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi ve BÖFYAP Böcek Okulu Projesi Koordinatörü Prof. Dr. Serdar Tezcan “Amacımız öğretmenleri bilgilendirip, böcek farkındalığına katkıda bulunmak. Anadolu’nun dört bir yanından bu projeye katılabilmek için bir çok öğretmen başvuruda bulundu” dedi. Öğretmenlere, böceklerin değişik özelliklerini uygulamalı olarak öğretildiğini ifade eden Prof. Dr. Serdar Tezcan “Çalışmalar böcek nedir, ile başlayıp böceklerin doğadaki işlevlerine kadar uzanıyor. Doğadan toplanan böcekler laboratuarda incelenerek böcek yetiştirme teknikleri hakkında bilgileniyorlar ve elde ettikleri birikimleri okulda diğer öğretmen ve öğrencilerle paylaşabilme inceliklerini de burada öğreniyorlar” dedi.
Programlarının içinde Türkiye’nin en zengin böcek müzesi olan Prof. Dr. Niyazi Lodos Böcek Müzesine incelemeler yapıldığını söyleyen Prof. Dr. Tezcan “Dünyada yoğunlaşan küresel düzeydeki çevre sorunlarının böceklerle geleceğimiz konulu sunum ve tartışma programı içinde yer alıyor. Öğretmenlerimizin sınıflarında öğrencileriyle gerçekleştirebilecekleri çalışmaların irdelenmesinden sonra yapılan bir anket ve değerlendirme ile  katılımcıların konuya yaklaşımları değerlendiriliyor” diye konuştu.
Prof. Dr. Tezcan ayrıca “Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin 13 ilinden gelen katılımcılardan çok güzel geri dönüşler aldık benzeri geri dönüşlerin bundan sonraki yıllarda sürmesini bekliyoruz” diye belirtti.

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.