DOLAR 32,1873 0.16%
EURO 35,0471 0.2%
ALTIN 2.426,37-0,11
BITCOIN 22077050.28712%
İzmir
23°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Kadın emeği para edecek

ABONE OL
03/09/2020 00:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

alkedAliağa Belediyesi Kadın Emeği Değerlendirme Proje Evi açıldı. Kadınların el emeğini değerlendirebileceği ve meslek edinmelerini sağlayacağı Aliağa Belediyesi Kadın Emeğini Değerlendirme Projesi (ALKED) kapsamında açılan ücretsiz meslek edindirme ve beceri kurslarının yapılacağı proje evinin açılış törenine birçok davetli katıldı.

 

 

 

Kültür Mahallesi Mehmet Saka İlköğretim Okulu yanında hizmete giren Kadın Emeği Değerlendirme Proje Evi’nin açılışına Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Erken, Petrol-İş Sendikası Başkanı Salih Mehmet Aydın, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

KADINLARIMIZ MESLEK SAHİBİ OLACAK

Proje Evi Sorumlusu Seçil Işık kurslar vasıtasıyla kadınların el becerilerini geliştirerek ürettikleri ürünlerin pazarlanarak kadınların aile ekonomilerine katkı yapmalarını amaçladıklarını vurguladı. Işık ‘’Bir grup gönüllü, bayan arkadaşlarımızla projemizi belediye başkanımız Sayın Ömer Turgut Oğuz’a seçim öncesi sunmuştuk. Kendisi projeyi çok beğenmiş ve seçilmesi durumunda hayata geçireceğinin sözünü vermişti. Bugün burada kurslarımızı hayat geçiriyoruz. Amacımız meslek edinme kurlarının yanında, istihdam edilemeyen kadınların aile ekonomilerine katkı yapmalarını sağlamak. Çükü kadınların birçoğu gerek çalışma alanlarının kısıtlı olması gerekse evdeki sorumlulukları gereği herhangi bir iş yerinde tam zamanlı olarak çalışmamakta. Burada ise kadınlarımız belli zaman dilimlerinde çalışarak hem meslek edinebilecekler hem de ürettikleri sayesinde kazanç elde etme imkanına kavuşacaklar. Projemize sonsuz destek veren başta Belediye Başkanımız Ömer Turgut Oğuz olmak üzere herekse teşekkür ederim’’ dedi.

 

OĞUZ; ÜRETTİKLERİNİ KAZANCA ÇEVİRMELERİ İÇİN YARDIMCI OLACAĞIZ

Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz ise sosyal belediyecilik sözünü yerine getirmek için bir adım attıklarını belirtti. Oğuz ‘’En çok kafa yorduğumuz konulardan bir tanesi de kadınlarımızın meslek edinmelerini sağlamak ve onlara gelir getirici çözümler aramak oldu. ALKED ile önemli bir aşamayı geride bıraktığımızı düşünüyorum. Projemiz sayesinde buradaki merkez binamızda ve çeşitli kurs merkezlerimizde Tıp Sekreterliği, Cilt Bakımı ve Makyaj, Satış Elemanı, Atık Malzeme Değerlendirme, Bilgisayarlı Takı Tasarımı, El Sanatları ve Overlok, Kalıpçı ve Stilist gibi 39 farklı branşta eğitim vereceğiz. Amacımız verilen eğitimlerle onları meslek sahibi yapmak. Aldıkları eğitim ile evlerinde üretecekleri ürün ile emekleri değerlenecek, kazanç elde edecekler. Ayrıca kursiyerlerimiz ürettiklerini güvenli ve kolay bir şekilde pazarlayabilecekleri, devamlı gelir elde edebilecekleri bir konuma taşımak için yarımcı ve öncü olacağız’’ dedi.

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.