DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21092040.69998%
İzmir
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

“Hal ve Gidişat İyi”

ABONE OL
21/09/2009 22:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

akbankAkbank Genel Müdürü Ziya Akkurt, Bursa’nın 2010 yılında otomotiv, tekstil ve hizmet sektöründe büyük patlama yaşanacağını söyledi. Akkurt, “İyi gidiyoruz yeter ki her zamanki gibi ayağımıza kurşun sıkmayalım” dedi

 

 

 

Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt, Genel Müdür Yardımcısı Hakan Binbaşgil, Akbank Bursa Bölge Müdürü Tolga Dağlı, Fomara Şube Müdürü Gökhan Uslu ve Fomora Ticari Şube Müdürü Levent Yılmaz Rumelili Yönetici İş Adamı ve Sanayicileri Derneği (RUMELİSİAD) ziyaret etti.

RUMELİSİAD Başkanı Vehbi Varlık, dernek çalışmaları hakkında konuklarına bilgi verdi. Bursa ve Türkiye ekonomisine katma değer sağlayan, büyük sanayi kuruluşlarını temsilcilerinin RUMELİSİAD üyesi olduğunu belirten Varlık, yeni dönemde Balkanlar’a olan ilgiyi arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

İçinde bulunduğumuz ekonomik durumun işadamlarını daha çok çalışmaya, her zamankinden fazla üretmeye ve istihdam sağlamaya ittiğini belirtirken, “Mezara kadar çalışacağız” diyerek kararlığını ortaya koydu. Bu sürede işadamlarını daha kararlı ve cesur olması gerektiğini altını çizen Varlık, bankaların da bu süreçte işadamlarının yanında yer alması gerektiğine işaret etti. Finans sektörü ve özel sektörün içinde bulunduğumuz kriz ortamını el birliğiyle aşabileceğini kaydeden Varlık, “Bankalar bu dönemde özellikle kobilere daha kolay kredi kullandırmalı. Gerekirse riski paylaşmalı” dedi.

Bursa’nın otomotiv ve tekstil sektöründen sonra hizmet sektöründe de gelişme gösterdiğini belirten Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt 2010 yılında özellikle otomotiv sektöründe büyük sıçrama beklediklerini kaydetti. Otomotivle birlikte yan sanayinin de önünün açık olduğunu kaydeden Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt otomotiv üreticilerinin doğu Avrupa pazarında aradığını bulamadıklarının altını çizdi. Bu nedenle Türkiye’nin öneminin artığına işaret eden Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt sözlerine şu sözlerle devam etti:
“Bu nedenle Bursa yakın gelecekte çok önemli sıçramalar yapacaktır. Türkiye önümüzdeki süreçte Çin faktörünün azalmasıyla ön plana çıkacaktır. Bizdeki yetişmiş eleman, insanların işlerine bağlılığı önemli bir faktör. Biz Çin gibi katma değeri düşük ürünler yerine, katma değeri yüksek ürünler üreterek dünya tekstil pazarındaki yerimizi alacağımıza inanıyorum. İyi gidiyoruz yeter ki her zamanki gibi ayağımıza kurşun sıkmayalım”
Akbank’ın çalışmaları hakkında da RUMELİSİAD yönetim kuruluna bilgi aktaran Akbank Genel Müdürü Ziya Kurt, sanayi, hizmet, ticaret ve özel bankacılıkta RUMELİSİAD Üyelerinin bankacılık işlemlerini yapmaya talip olduklarını kaydetti.
Ziyarette RUMELİSİAD Başkan Yardımcısı Naci Şahin, Erol Kılıkçıer, Rahmi Yaran, Sayman Ersel İşcan, dernek yönetim kurulu üyeleri, Musa Loyan ve Selçuk Şahinoğulları hazır bulundu

 

 

 

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.