DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21095650.08401%
İzmir
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Türk KOBİ’lerinin rekabetçiliği artacak

ABONE OL
19/10/2009 22:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MUSTAFA-TURKMENOGLUAvrupa Birliği (AB) Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Programı çerçevesinde firmalarımızın Avrupalı firmalar ile ticari ve teknolojik işbirliğini arttırmaya yönelik kurulan Avrupa  İşletmeler Ağı, Ulusal Eşgüdüm toplantısı, Ege İhracatçı Birlikleri’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. EİB Başkanlar Kurulu Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, Türk KOBİ’lerinin bu proje ile rekabetçiliğinin artacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

KOBİ’lerin rekabet gücünün ve inovasyon kapasitelerinin artırılması için tüm Türkiye’de program kapsamında gerçekleştirilen aktivitelerin paylaşıldığı ve önümüzdeki dönem hedeflerinin görüşüldüğü toplantıya tüm Türkiye’den 7 proje konsorsiyumunun, 34 kurumun ve KOSGEB Başkanlığı’nın temsilcileri katıldı. Toplantıya Avrupa Komisyonu’nu temsilen Bernard DELCOURT ve Valentina PIERANTOZZI katıldı.
Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkanı Mustafa TÜRKMENOĞLU, Ege İhracatçı Birlikleri’nin Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi projesiyle Avrupa İşletmeler Ağı’nda Türkiye’yi temsilen yer alan tek ihracatçı birliği olduğunu, proje ile firmalarımızın yenilikçi iş stratejileri oluşturabilmeleri ve Avrupa pazarında daha başarılı olmalarını sağlayabilmeleri için gerekli altyapının kurulması için çalışıldığını söyledi. Ege İhracatçı Birlikleri’nin 70 yılı aşkın ihracat deneyimini Avrupa İşletmeler Ağı ile paylaşmaktan memnuniyet duyacaklarını belirten TÜRKMENOĞLU, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde ve firmalarımızın rekabet güçlerinin arttırılması için hep birlikte eşgüdüm içinde çalışılması gerektiğini belirtti.
Toplantıya katılan KOSGEB İGEM Merkezleri Koordinasyon Daire Başkanı Ahmet ALPEREN, Avrupa İşletmeler Ağı ile iş ve yeniliğin desteklenmesine yönelik bütünleştirilmiş hizmet sağlayan tek bir ağın oluşturulmasına çalışıldığını söyledi. ALPEREN, özellikle KOBİ ler arasında çevresel farkındalık, KOBİ lerin eko-verimlilik, Türkiye – AB uyum politikaları, yapısal fonları kapsayan topluluk politikası ile ilgili konularda farkındalığının arttırılacağını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.