DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21591700.33468%
İzmir
33°

KAPALI

SABAHA KALAN SÜRE

Dr. Hakan Tartan: ”Evler iş atölyesine dönüştürülecek”

ABONE OL
03/09/2020 00:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Evler-i-atlyesine-dntrlecekKonak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, yatay yerleşim yerleri olan hedef bölgelerde geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşların ekonomilerine bir parça katkı koyabilmek amacıyla kapsamlı bir proje başlatacaklarını bildirdi.  Dr. Tartan, ”Konak bölgesindeki evler iş atölyelerine dönüşecek. Yani her evi bir üretim merkezi haline getireceğiz.”dedi.

 

 

 

 

Dr. Hakan Tartan, Konak İlçesi’nin bazı mahallelerinde geçim sıkıntısı çeken vatandaşların derdine çare olmak amacıyla özel projeler hazırladıklarını belirterek, şunları söyledi:

”Son yıllarda Gültepe, Ballıkuyu, Yenişehir ve Kadifekale gibi bölgelerimizde işsizlik hat safhaya ulaşmıştır. Özellikle kadınlarımız sosyal ve ekonomik hayattan uzak atıl durumdalar. Onları sosyal hayata çekebilmek ve ev bütçesine destek olmalarını sağlamak amacıyla bu mahallelerde yoksa semt merkezleri kuracağız, olan bölgelerde ise sayılarını artıracağız. Bu semt merkezlerinde okuma-yazma kurslarının yanı sıra meslek edindirme ve beceri kazandırma kursları düzenleyeceğiz. Bu kurslarda kullanılacak tüm malzemeler belediyemiz tarafından ücretsiz olarak temin edilecek. Kurslarda eğitim alan kadınlar istedikleri takdirde evlerinde de aynı üretimi devam edebilecekler ve evlerini adeta bir iş atölyesine dönüştürecekler. Sanayi ve Ticaret Odası ile işbirliği yaparak kuracağımız kooperatifler aracılığıyla kadınların el emeklerini ulusal ve uluslararası alanda pazarlamaya ve ekonomik değer haline dönüştürmeye öncülük edeceğiz. Ayrıca bu el ürünlerini satabilecekleri sevgi yolları ve semt pazarları oluşturacağız. Böylece kadını hem ekonomik anlamda güçlendireceğiz, hem de sosyal yaşama entegrasyonunu sağlayacağız.”

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.