DOLAR 32,1884 0.16%
EURO 35,0430 0.18%
ALTIN 2.425,56-0,15
BITCOIN 22128760.36533%
İzmir
23°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

EBSO’nun projesine İZKA desteği

ABONE OL
03/09/2020 00:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın “İzmir’in Girişimci Kadınları” projesi, İzmir Kalkınma Ajansı’nın Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası, kendi adına yaraşır sosyal sorumluluk çerçevesinde kadınların da ekonomide girişimci olarak etkin rol almalarına yönelik projesini İZKA desteğiyle hayata geçirecek.

Kadınların gücünü harekete geçirecek

Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından İzmir Valiliği ve İZSİAD ortaklığı ile yürütülecek olan “İzmir’in Girişimci Kadınları” Projesi ile; kadınların bir araya gelmeleri, üretmeleri, istihdam yaratmaları ve ekonomik açıdan daha etkin konuma gelmeleri için kooperatif, dernek ve şirket oluşumu süreçlerine yönlendirilmeleri amaçlanıyor. Proje ile iş dünyasından, sivil toplumdan, yerel yönetimlerden kadınlar ve eğitimli ev kadınları olmak üzere 100 adet kadın belirlenecek. 9 ay sürecek olan proje sürecinde kadınlara dernekleşme, şirketleşme ve kooperatifleşme eğitimleri verilecek. Bu yolla kadınlar arasındaki etkileşimi arttırarak, kadınların hem iş dünyasında hem de sosyal hayatın içinde daha fazla yer almasını kurumsal yapılar oluşturarak sürdürmesi desteklenecek.

Hedefler belirlendi

İzmir’in Girişimci Kadınları Projesinin ana hedefleri ise şöyle belirlendi:

Girişimciliğini ve katılımcılığını kurumsal yapılar altında arttırmak,

Kooperatifleşme, dernekleşme ve şirketleşme, işletimi ve/veya mensubu olma konularında bilgi düzeylerini arttırmak ve yeni bir vizyon kazandırmak,

Kooperatifleşme, dernekleşme ve şirketleşme konularında deneyimli kişi ve kurumlarla etkileşimini ve deneyim paylaşımını sağlamak,

Kooperatif – Dernek – Şirket urulması için grupların yol haritası çıkarmasını ve katılımcı gruplar oluşmasını sağlamak,

Mevcut yapıları tanımaları ve bilgi sahibi olmalarını sağlamak.

Farkındalık ve cesaret

İzmir’de yaşayan eğitimli ve bilinçli kadınların iletişimini daha da güçlendirecek bu proje kapsamında verilen teorik bilgiler ve deneyim paylaşımları sayesinde; kurumsal ve sürdürülebilir kadın şirketleri, kooperatifleri, dernekleri oluşturulmasının yanı sıra; yaratacağı kamuoyu farkındalığı ve katılımcıların içinde bulundukları kendi ortamlarında yaratacakları etki ile, benzer yeni oluşumlar için özendirici ve teşvik edici olacak. Proje, bu tip oluşumların kadınlar tarafından kurulması için olumlu mesajlar vermesinin yanı sıra kadınları cesaretlendirecek.

 

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.