YÜCE TURK MILLETINE

19 2024 - 13:07
Balkan Günlüğü gazetesi SR Basın Yayın Ltd. Şti’ine ait olup, Başbakanlık Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Başbakanlık Basın İlan kurumuna kayıtlı bir gazetedir. Anadolu Ajansı’nın abonesi olan gazetemizin Balkan Haber Ajansı (BHA) isminde bir ajansı vardır.23 Aralık 2007 yılında yayın hayatına başlayan Balkan Günlüğü gazetesi, hedef kitlesi ve konsepti itibariyle Türkiye’de ilk gazetedir. Hedef okuyucu kitlesi, İzmir’deki 1,5 Milyon Türkiye genelindeki 17 Milyon civarındaki Balkan-Rumeli göçmeni yurttaşıdır. Ulusal ve Uluslararası yayın yapan gazetemizin düzenli haftalık basım adeti; 20 bin’dir.Gazetemiz,Türkiye’de 52 şehir,yurt dışında 12 ülkede ( Yunanistan,Bulgaristan,Makedonya,Kosova,Arnavutluk,Bosna-Hersek, Romanya,Hırvatistan,Sırbistan, Karadağ,Moldova,Slovenya ) okuyucusu ile buluşmakta.

YÜCE TURK MILLETINE

(Last Updated On: 02/10/2009)

Baskanlıgını yaptıgım Rumeli Balkan Federasyonu , son günlerdeki açılım konusuyla ilgili olarak fikirlerini paylaşmak  ve  yürütülen tartışmalara görüş ve düşünceleriyle katkıda bulunmak amacıyla  bu duyuruyu yapmak ihitiyacını hissetmiştir. Gazetemizdeki kosemi bu konuda siz degerli okurlarımla paylasmak istedim.Mazur goreceginizi umut ediyorum.   
Ulus devlet yapımızın , tüm ulusal pazarlara ve dünyadaki hammadde kaynaklarına sahip olmak istiyen küresel güçler ve  işbirlikçileri tarafından zorlandığını ve  vatanımızda bölünmez bir bütün olarak bin yıldır  yaşadığımız  birlikteliğin  kardeş kavgasına dönüştürülerek uluslararası komplonun piyonu haline getirilmek istendiğini üzülerek görmekteyiz.
Buyuk onderimizin  “Yurtta sulh , cihanda sulh” prensibi ile  ahenkli, uyumlu, etkili işbirliğiyle , hoşgörü, sevgi, saygı ve dayanışma içersinde uzlaşmadan yanayız. Pusu , baskın , mayın ve bombalama gibi terör eylemleriyle  vatan evlatlarının kanını ve anaların göz yaşlarını akıtan bölücü terörün neden olduğu kardeş kavgasına  karşıyız.
Özellikle son 25 senedir  sürüklenmek istendiğimiz kitlesel çatışma sonucu oluşabilecek  sosyal ve ekonomik çöküntüyü ve güzel yurdumuzun  dullar ve yetimler ülkesine dönüşmesini  herhalde toplumun hiçbir kesimi  arzu etmemektedir.
ATATÜRK’ün “Diyarbakırlı , Vanlı , Erzurumlu , Trabzonlu , Istanbullu Trakyalı ve Makedonyalı hep bir ırkın evlatları , hep aynı cevherin damarlarıdır” sözü  ve “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”  anlayışıyla , Türkiye’nin ülkesi ve milletiyle bölünmezliğini  gelecek nesillere   taşımak, tüm kesimlerle kucaklaşıp kaynaşmak Rumeli Balkan Federasyonunun vazgeçilmez idealidir.
Balkanlarda üç semavi din ile onbir ayrı ırka mensup insanın varolduğu çok uluslu, çok kültürlü, çok dinli ortamda hedefi oldugumuz katliamlar , sürgünler ve göçlerin yarattığı  acılar sonucu bugün sürüklenmek istendiğimiz yolda karşılaşılması muhtemel yıkımın  neye malolabileceğini gecmiş tecrübelerimizle çok iyi biliyoruz.Bu nedenle  geliştirdiğimiz ortak yaşam bilinci ile çatışma değil, barış ve huzuru yaşatma geleneğinin mirasçısı ve Türkiye’nin çimentosu olmak arzusundayız.
Anayasamızda  “herkesin dil , ırk , renk , cinsiyet , siyasi düşünce , felsefi inanç , din , mezhep ve benzeri sebeplerle  ayrım gözetmeksizin kanun önünde eşit olduğu ; hiçbir kişiye , aileye , zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamıyacagını” unutmamalıyız . Bazı odaklarca halkın  “BİZ ve ÖTEKİLER” ikilemine düşürülmesi ve her anlamda eşit yurttaşlar olmak yerine azınlık yaratılmasına yol açacak talepler  çözüm degildir.
Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesine ve anayasanın değiştirilemez maddelerine  aykırı , insanlarımızı çatışmaya ve ülkemizi bölünmeye sürükliyecek , çözüm olacağı  iddia edilen aşırı talep ve düşüncelerin karşısındayız. 25 yılda 40 bin insanın ölümüne sebep olanların önerilerine “evet” diyerek  teröristi ve destekçilerini ödüllendirme ve terörle amaca ulaşmayı onaylama gibi bir lüksümüz olamaz.Söndürülen ocaklar , katledilen masum insanlar , zorlananan ülke ekonomisi , acılarla dolu yıllar beraber odedigimiz fakat haketmedigimiz agır bir bedeldir.
Açılımın konuşulduğu ve sorunun çözümüne iyi niyetle yaklaşıldığı bugünlerde dahi terör örgütü tarafından  kalleşçe  devam ettirilen vahşetin sona erdirilmesinde herkes gibi bölge halkını temsil ettiği iddiasında bulunan  siyasilerin de yeminlerine sadık kalma mecburiyetleri olduğu unutulmamalıdır.  
Terörist katiller önce silahını bırakıp  işledikleri suçun hesabını Yüce Türk Adaleti karşısında verdikten sonra Büyük Türk Milletinin hoşgörüsüne sığınmalıdır.

Yurt dışında ise ; tüm komşularımızla sıfır sorun , çevre ülkelerle barış , güvenlik , refah ve istikrar temeline dayalı politikalar çerçevesinde Ermenistan’la geliştirilen diyalog ortamının da önemini idrak etmekteyiz. Uluslararası hukuka saygı , ihtilafların dialogla çözümü , ekonomik işbirliği ortak arzumuzdur. Ancak anayasalarındaki  Türklükle ile ilgili olumsuz maddelerin çıkarılması ,uydurma soykırım  iddialarından vazgeçmeleri , işgal ettikleri  Azerbaycan  topraklarından ve Karabağ’dan çekilmeleri , topraklarımızdan hak iddialarından vazgeçmeleri , paralarındaki Ağrı Dağı resimlerinin kaldırılması , Birinci dünya harbinde Anadolu’da daha sonra da Azerbaycan’da yaptığı katliamlar için özür diliyerek samimiyetlerini kanıtlamalıdırlar.
Komşuları ile güven esasına dayalı bir işbirliğinin, Ortadoğu , Kafkaslar ve ilgi alanımız olan Balkanların güven ve istikrarıyla  ekonomik gelişmesine olumlu katkıları inkar edilemez. Biz de bu konuda gerekli destegi saglamaya hazır oldugumuzu. Yüce Türk milletine saygıyla ilan ederiz .

Bu vesileyle  Bayramınızı kutlar , gelecek gunlerin  huzur ve barış getirmesini temenni ederiz.

Suheyl COBANOGLU
Rumeli Balkan Federasyonu
Genel Baskanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.