DOLAR 32,2327 0.15%
EURO 34,9773 0.36%
ALTIN 2.423,920,60
BITCOIN 2168647-2.90001%
İzmir
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

İzmirli genç girişimciler KKTC’nin gönüllü tanıtım elçisi olacak

ABONE OL
13/01/2010 22:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İGİD (İzmir Genç İş Adamları Derneği) üyesi aile işletmelerinde yetki devralmaya hazırlanan genç girişimcilerin kurduğu Aktif Çalışma Kulübü üyeleri, KKTC’nin (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) dünyada gönüllü tanıtım elçisi olacak. Son bir yıl içinde Afrika odaklı yeni pazarlara yönelik atak yapan İGİD’in yavru vatanı unutmadığını ifade eden İGİD Aktif Çalışma Kulübü Başkanı Kemal Tatar, 2010 yılında KKTC’ye iş gezisi planladıklarını söyledi. İş gereği sık sık yurt dışına çıktıklarını hatırlatan Kemal Tatar, İGİD Aktif Çalışma Kulübü üyelerinin gittikleri her ülkede Türkiye kadar KKTC’nin de tanıtımını yapacaklarını ve lobi çalışmalarına kendi ölçeklerinde katkı koyacaklarını söyledi.

“KKTC’DEKİ İZMİRLİ ÖĞRENCİ SAYISI AZALIYOR”

KKTC’nin İzmir Konsolosluğu’nu ziyaret eden İGİD Aktif Çalışma Kulübü üyeleri burada Konsolos Muavini Remziye Şefik’ten iki ülke arasındaki son gelişmeler hakkında bilgiler aldı. Konsolos Muavini Remziye Şefik, İzmirli genç iş adamlarının ilgisinden memnun kaldığını ifade ederek KKTC’de iş yapmak isteyen İGİD üyelerine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti. KKTC’nin güçlü ve sağlıklı gelir kaynaklarına ulaşması için Türk iş adamlarının yatırımlarına ihtiyaç olduğunu vurgulayan Remziye Şefik sözlerini şöyle sürdürdü; “ KKTC’nin gelir kaynaklarının başında turizm geliyor. Ancak ülkemizde yapılan turizmin niteliğini değiştirmek gerekiyor. KKTC, kültür ve doğa turizminin merkezi olacak kapasiteye sahip. KKTC bandrolü ürünlerin dış ticaretinde güçlükler yaşıyoruz. Bu nedenle Türkiye pazarı bizim için hem çok büyük hem de önemli bir pazar. KKTC üniversitelerinde İzmir’den öğrenci katılımında son yıllarda azalma var. KKTC olarak daha çok İzmirli öğrenciye ev sahipliği yapmak isteriz.”

“KKTC İLE İŞBİRLİĞİ SORUMLULUĞUMUZ”

İGİD Başkanı Mehmet Timuroğlu ise ziyarette yaptığı konuşmada KKTC ekonomisinin gelişmesine katkı sağlamayı ve dünyaya tanıtımını sorumluluk olarak algıladıklarını vurguladı. KKTC’ye İGİD bünyesinde faaliyet gösteren Aktif Çalışma Kulübü ile bir iş gezisi düzenlemeyi planladıklarını belirten İGİD Başkanı Mehmet Timuroğlu; “İzmirli KOBİ’lerin yavru vatanda yapacak çok şeyi olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.